Firefox-przypisanie danego klucza zakładce


(Drass) #1

Witam

Sam tytuł nie wiele w nosi do tematu, więc sprecyzuję. Sytuacja wygląda tak, otwieram kilka stron jednocześnie (dokładnie 12) i na każdej z nich muszę kliknąć w odpowiedni obrazek i czy jest możliwość wpisania pod dany klawisz tzw "przeskoku", to znaczy dajmy na to jestem na zakładce pierwszej na tej stronie zrobiłem co miałem zrobić i nie klikam myszką w zakładkę obok a wciskam np F1 i automatycznie przeskakuje do zakładki nr dwa. Istnieje takowa możliwość ? w systemie Windows podobna opcja kryje się pod kombinacją klawiszy Alt+Tab, ale czy w firefox taki przeskok jest możliwy tego nie wiem, mam nadzieje, że ktoś wie. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedzi.


(Semtex) #2

Ctrl Tab jeżeli chodzi o karty :wink: Bo odnoszę wrażenie że o nich myślisz …


(Drass) #3

Tak o to chodzi :slight_smile: a nie dało by rady zmienić tej kombinacji na jakąś prostszą, znaczy się zamienić Ctrl+Tab na F1 ? zawsze to wygodniej :slight_smile:


(Semtex) #4

Spróbuj w tym rozszerzeniu pogrzebać, może da się dostosować https://addons.mozilla.org/en-US/firefo … shortcuts/ :slight_smile:


(Drass) #5

Akurat tej opcji nie ma, ale dziękuję, ustawiłem pod klawiaturę numeryczną, jednak to jeszcze nie to, społeczności czekam…


(Semtex) #6

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/a … ab-switch/

To powinno starczyć :wink:


(Drass) #7

Ten add on, jest na Operę, w foxie niby jest zainstalowany, ale nie można go wywołać ażeby skonfigurować, czy coś


(Semtex) #8

Ehhh, jak addon na operę może być na Stronie dodatków Lisa ??

Wpisz w pasek adresu about:config potwierdź Enter-> w pole “Filtr” wpisz: extensions.skts.prevTabKey przypisz mu dany klawisz (tylko jedno-znakowy) następnie zrób to samo z extensions.skts.nextTabKey, restart przeglądarki.

Minusem tego rozwiązania jest to że te dwa klawisze wypadną z normalnego użytkowania, dlatego też myślę że standardowy lewy Control i Tab (osiągalny jedną ręką) jest rozwiązaniem prawie idealnym, w sumie to tylko kwestia przyzwyczajenia :wink: