Firefox ściąga pliki 2,5 razy wolniej niż powinien


(Rafalskizaj) #1

Witam, ostatnio przyspieszyli mi internet z 2 Mb/s do 5 Mb/s. Na Chromie pliki pobierają się tak szybko jak powininny - 640 KB/s. Na Firefoxie te same pliki, z tego samego serwera ściągają się z prędkością 256 KB/s. Czemu tak jest ? Czy da się jakoś przyspieszyć ściąganie na Firefoxie ?


(Rysiek65) #2

instaluj ten dodatek do Firefoxa.

http://www.fireaddons.com/


(Rafalskizaj) #3

link do FireDownload 2.0 nie działa


(Bogdan_G) #4

Linek doskonale działa, tylko w Firefoksie siedzi coś, co spowalnia w nim pobieranie - albo któryś z dodatków, albo jakiś natręt. Sprawdź pojedynczo dodatki pobierając na dysk jakiś pliczek. Jak z dodatkami będzie ok, to skanuj adwcleanerem i MBAMem. Przy choć jednym zagrożeniu dajesz logi OTLem. Nieprawidłowe wyświetlenie kart z linków, skłania do takich kroków.


(Rafalskizaj) #5

AdwCleaner wyświetlił coś takiego: http://wklej.org/hash/78c4ced0dee/

MBAM znalazł 4 zagrożenia (usunąłem)

log z OTL: http://wklej.org/id/1014681/

I jeszcze jedno, sprawdzałem jak pliki ściągają się na Internet Explorerze - taka sama prędkość jak na Firefoxie. To samo ChomikBox (jakby ktoś nie wiedział, program do ściągania plików z chomikuj.pl). Tylko na Google Chromie ściąga normalnie.


(Bogdan_G) #6

Centrowiec - użyj adwcleaner z opcji usuń. Czekaj na to, żeby się ktoś tu wypowiedział w sprawie logów. Masz dużo groźnego śmiecia, czyli stare google updatery, conduit, babilon i nie tylko.