Firefox się nie włącza?


(Martin 91) #1

witam,

gdy klikam na ikonką firefoxa to nie włącza się? czemu tak jest?

w pomocy do firefoxa przrczytałem że trzeba na nowo włączyć kompa albo usunąć jakiś plik co może to powodować. Ponowne uruchomienie nic nie dało. A jaki plik mam usunąć?

przy wyłaczaniu kompa pokazyje że “kończenie pracy programu - IAAMonitor Notify App” i że nie może go zamknąć. może to ten program, ale nie wiem gdzie go znaleźć. No i próbowałem też usunąć firefoxa ale pisze że sie nie do bo najpierw musi być wyłaączony, ale jak ja nie mam go włączonego…??

co poradzicie w tej sprawie?


(piotr34.) #2

W takiej sytuacji, kiedy mimo że jest firefox włączony a nie widzisz go na pulpicie a chcesz go całkowicie wyłączyć to trzeba wejść w - menadżer zadań zakładka procesy, i tam powinien być firefox lub też plugin-container.exe i to wyłączasz, kiedy masz wyłączone możesz przystąpić do odinstalowania firefoxa i najlepiej zainstalować stabilną wersję nie beta


(Martin 91) #3

odinstalowałem firefoxa i zainstalowałem na nowo, ale nadal nie chodzi.

zainstalowałem “zwykłą” wersję, co to jest ta wersja ‘beta’?


(deFco247) #4

Od kiedy tak się dzieje? Instalowałeś może jakieś rozszerzenie w przeglądarce lub program w systemie?

Poza tym: http://mozillapl.org/wiki/Standardowa_D … a:_Firefox

https://pl.wikipedia.org/wiki/Cykl_%C5%BCycia_programu


(Martin 91) #5

włączyłem firefoxa w trybie awaryjnym i pousuwałem niepotrzebne dodatki. i teraz da się włączyć ale przy każdym włączaniu sprawdza kompatybilność dodatków.

zakładki też mi się pojawiły te co miałem dodane jeszcze przed usunięciem firefoxa i wgraniem najnowszej wersji…


(falcon89) #6

Jak wyłączyć sprawdzanie kompatybilności dodatków w Firefoksie


(Martin 91) #7

znów nie działa. zrobiłem całą standardową diagnostykę i nadal lipa. firefox po ponownym zainstalowaniu włączał się może przez 1h i znów problem wyskoczył że przestał działać. to chyba nie będzie wina firefoxa ale może coś z mojego laptopa.