Firefox się zamyka kiedy chcę dodać zdjęcie

Witam, od ostatniej aktualizacji firefoxa mam same problemy. Otóż, gdy tylko chcę dodać zdjęcie na facebook’a albo zmienić avatar na jakiejś stronie czy po prostu wgrać zdjęcie to samoistnie zamyka się firefox i wyskakuje okienko z błędem (zdjęcia nie wrzucę z wiadomych względów) Dzieje się to wszystko na takiej zasadzie, że kilka “przeglądaj” i szukam zdjęcia na pulpicie, żeby wybrać, mija jakieś 5s i klops, przeglądarka się zamyka. Co robić ?

Sprawcą może być jakiś dodatek…

Wyłącz wszystkie dodatki i wtedy spróbuj

Jeżeli po wyłączeniu dodatków problemu nie będzie to dalej wiesz co robić :lol:

ps. jak Ci się sam FF wyłącza to powinieneś mieć raport

No jest ten raport, ale to nic nie daje, bo wysyłałem już do firefoxa te błędy i nic, a powodem błędu jest “nieoczekiwany błąd”.

Wpisz w pasek adresu about:crashes potwierdź enter-> otworzy się nowa karta/okno będzie tam kilka/jedna linia z ciągu znaków i cyfr, kliknij najwyższą, przeniesie Cię na nową stronę, skopiuj jej adres i podaj na forum.

Co do aluzji na temat reinstalacji Firefoxa, proponuję ją sobie odpuścić, na razie nie ma takiej potrzeby :wink:

https://crash-stats.mozilla.com/report/index/d6d229ac-28b1-4ac6-bce2-a301c2120610

Podaj mi proszę wersję Flash zainstalowaną dla Lisa: Przycisk “Firefox” -> Dodatki-> Wtyczki -> zobacz czy masz Flash 11.3…

Mam flash 11.2, uaktualnić ?

Nie, 11.3 jest niedorobione, spróbuj tak: Przycisk Firefox-> pomoc-> uruchom ponownie z wyłączonymi dodatkami -> sprawdź czy problem występuje nadal -> daj znać… :slight_smile:

Niestety dalej to samo : (

Proponuję zresetować profil, wygląda na to że coś się w nim z chrzaniło niestety:

Przycisk Firefox -> Pomoc-> Informacje dla Pomocy technicznej-> po prawej “Zresetuj Program Firefox” -> Twoje dane, zakładki i dodatki zostaną przeniesione do świeżego profilu, być może on rozwiąże problem-> jeżeli nie to trzeba czekać na fix z Mozilli.

Zrób sobie punkt przywracania, na wszelki wypadek, przed resetem Lisa :slight_smile:

Ok, dzięki za pomoc : )

Daj znać czy dalej się wysypuje po resecie :slight_smile:

Niestety dalej to samo…

Możesz podać treść błędu z tego wyskakującego okna, jeśli nie chodzi o okno raportowania? (A może to okno ma treść w stylu “program przestał działać, nastąpi jego zamknięcie…”)

Sprawdź też, czy przypadkiem Fx nie jest blokowany przez stosowane u Ciebie oprogramowanie zabezpieczające (wyłącz tymczasowo zabezpieczenia i spróbuj wykonać czynności, na których dochodzi do “wysypania” przeglądarki).

PS. Raport wskazuje na sypanie Fx’a przy “użytku” plików/bibliotek systemowych.

Dzięki koledze mam screen :smiley:

http://imageshack.us/photo/my-images/36/firefoxnm.jpg/

Może masz infekcję, wrzuć raporty z programu OTL, dokładniejsza informacja tutaj:

tutaj

To okno raportowania/zgłaszania awarii, “liczyłem” na okno z błędem, w którym to system zgłasza problem… Jednak dalej nie wykluczyliśmy możliwości blokowania przeglądarki przez oprogramowanie zabezpieczające -nic na ten temat nie napisałeś- (kolejną będzie infekcja, o której Zeus już wspomniał) ze względu na to, że aktualizacja Fx’a mogła doprowadzić do sytuacji, w której “zabrania” się jej dostępu do partycji, a tym samym wysypanie przeglądarki. Innymi słowy zabezpieczenia traktują aktualizację jako nowy program, cofając pewne uprawnienia.

Raporty z OTL.

http://www.wklej.org/id/775753/


http://www.wklej.org/id/775754/

Faktycznie problem może być spowodowany firewall-em, najlepiej gdybyś posiadał jeden firewall, i właśnie w nim posprawdzał co blokuje. Na początek spróbuj wyłączyć firewall i spróbuj wykonać czynność na której Ci wywala błąd. Następnie Zeskanuj Malwerbytes Antymalware i dr.Web Cure it, wrzuć raporty ze skanowań na forum. Zanim jednak rozpoczniesz skanowanie dr.Web Cure it, wyłącz działającego w tle antywirusa.

ściągnij niewielki program “adwcleaner” i go uruchom. Usuwa wszystkie toolbary , babylony i inne syfy. Wystarczy w tym programie kliknąć “search” i potem “delete”. jeśli nie pomoże to przeskanuj “Dr.Web”