Firefox się zamyka kiedy chcę dodać zdjęcie


(Konrad93) #1

Witam, od ostatniej aktualizacji firefoxa mam same problemy. Otóż, gdy tylko chcę dodać zdjęcie na facebook'a albo zmienić avatar na jakiejś stronie czy po prostu wgrać zdjęcie to samoistnie zamyka się firefox i wyskakuje okienko z błędem (zdjęcia nie wrzucę z wiadomych względów) Dzieje się to wszystko na takiej zasadzie, że kilka "przeglądaj" i szukam zdjęcia na pulpicie, żeby wybrać, mija jakieś 5s i klops, przeglądarka się zamyka. Co robić ?


(system) #2

Sprawcą może być jakiś dodatek…

Wyłącz wszystkie dodatki i wtedy spróbuj

Jeżeli po wyłączeniu dodatków problemu nie będzie to dalej wiesz co robić :lol:

ps. jak Ci się sam FF wyłącza to powinieneś mieć raport


(Konrad93) #3

No jest ten raport, ale to nic nie daje, bo wysyłałem już do firefoxa te błędy i nic, a powodem błędu jest “nieoczekiwany błąd”.


(Semtex) #4

Wpisz w pasek adresu about:crashes potwierdź enter-> otworzy się nowa karta/okno będzie tam kilka/jedna linia z ciągu znaków i cyfr, kliknij najwyższą, przeniesie Cię na nową stronę, skopiuj jej adres i podaj na forum.

Co do aluzji na temat reinstalacji Firefoxa, proponuję ją sobie odpuścić, na razie nie ma takiej potrzeby :wink:


(Konrad93) #5
https://crash-stats.mozilla.com/report/index/d6d229ac-28b1-4ac6-bce2-a301c2120610

(Semtex) #6

Podaj mi proszę wersję Flash zainstalowaną dla Lisa: Przycisk “Firefox” -> Dodatki-> Wtyczki -> zobacz czy masz Flash 11.3…


(Konrad93) #7

Mam flash 11.2, uaktualnić ?


(Semtex) #8

Nie, 11.3 jest niedorobione, spróbuj tak: Przycisk Firefox-> pomoc-> uruchom ponownie z wyłączonymi dodatkami -> sprawdź czy problem występuje nadal -> daj znać… :slight_smile:


(Konrad93) #9

Niestety dalej to samo : (


(Semtex) #10

Proponuję zresetować profil, wygląda na to że coś się w nim z chrzaniło niestety:

Przycisk Firefox -> Pomoc-> Informacje dla Pomocy technicznej-> po prawej “Zresetuj Program Firefox” -> Twoje dane, zakładki i dodatki zostaną przeniesione do świeżego profilu, być może on rozwiąże problem-> jeżeli nie to trzeba czekać na fix z Mozilli.

Zrób sobie punkt przywracania, na wszelki wypadek, przed resetem Lisa :slight_smile:


(Konrad93) #11

Ok, dzięki za pomoc : )


(Semtex) #12

Daj znać czy dalej się wysypuje po resecie :slight_smile:


(Konrad93) #13

Niestety dalej to samo…


(manieKMP) #14

Możesz podać treść błędu z tego wyskakującego okna, jeśli nie chodzi o okno raportowania? (A może to okno ma treść w stylu “program przestał działać, nastąpi jego zamknięcie…”)

Sprawdź też, czy przypadkiem Fx nie jest blokowany przez stosowane u Ciebie oprogramowanie zabezpieczające (wyłącz tymczasowo zabezpieczenia i spróbuj wykonać czynności, na których dochodzi do “wysypania” przeglądarki).

PS. Raport wskazuje na sypanie Fx’a przy “użytku” plików/bibliotek systemowych.


(Konrad93) #15

Dzięki koledze mam screen :smiley:

http://imageshack.us/photo/my-images/36/firefoxnm.jpg/

(Zeus__) #16

Może masz infekcję, wrzuć raporty z programu OTL, dokładniejsza informacja tutaj:

tutaj


(manieKMP) #17

To okno raportowania/zgłaszania awarii, “liczyłem” na okno z błędem, w którym to system zgłasza problem… Jednak dalej nie wykluczyliśmy możliwości blokowania przeglądarki przez oprogramowanie zabezpieczające -nic na ten temat nie napisałeś- (kolejną będzie infekcja, o której Zeus już wspomniał) ze względu na to, że aktualizacja Fx’a mogła doprowadzić do sytuacji, w której “zabrania” się jej dostępu do partycji, a tym samym wysypanie przeglądarki. Innymi słowy zabezpieczenia traktują aktualizację jako nowy program, cofając pewne uprawnienia.


(Konrad93) #18

Raporty z OTL.

http://www.wklej.org/id/775753/


http://www.wklej.org/id/775754/

(Zeus__) #19

Faktycznie problem może być spowodowany firewall-em, najlepiej gdybyś posiadał jeden firewall, i właśnie w nim posprawdzał co blokuje. Na początek spróbuj wyłączyć firewall i spróbuj wykonać czynność na której Ci wywala błąd. Następnie Zeskanuj Malwerbytes Antymalware i dr.Web Cure it, wrzuć raporty ze skanowań na forum. Zanim jednak rozpoczniesz skanowanie dr.Web Cure it, wyłącz działającego w tle antywirusa.


(Hakercom) #20

ściągnij niewielki program “adwcleaner” i go uruchom. Usuwa wszystkie toolbary , babylony i inne syfy. Wystarczy w tym programie kliknąć “search” i potem “delete”. jeśli nie pomoże to przeskanuj “Dr.Web”