Firefox - ukrywanie haseł bez używania hasła głównego


(Gpfwsiru) #1

Gdy wejdę w Firefoksie w ustawieniach w zakładkę bezpieczeństwo wyświętlaja mi sie tam zapisane hasła i loginy do stron. Chciałbym to zmienić, pomaga co prawda użycie hasła głównego ale jest to niewygodne. Czy jest jakiś inny sposób na ukrycie haseł? jakieś ustawienie w about:config lub jakaś wtyczka?


(Bogdan_G) #2

Lastpass - jest taka wtyczka i wiele innych Wchodzisz w narzędzia, dodatki, w pasku wyszukania wpisujesz password i masz. Na dole wyświetla 224 wyniki. Wchodzisz w te wyniki i kolejno, pod każdym dodatkiem możesz przetłumaczyć sobie krotki opis.


(Gpfwsiru) #3

A jest jakaś możliwość zrobienia tego bez wtyczki? wolę nie zawalać przeglądarki wtyczkami, bo wiem, że z każdą kolejną chodzi coraz gorzej, szczególnie z adblockiem, który bardzo wydłuża uruchamianie przeglądarki.

Ten domyślny menedżer hasłeł jest ok, tylko potrzebuje małej poprawki takiej jak własnie ukrycie tych haseł w zakładce bezpieczeństwo w opcjach.


(Bogdan_G) #4

Utwórz sobie jakiś plik tekstowy na dysku, na hasło, i tam trzymaj swoje skarby, a firefoxowi nie pozwól pamiętać haseł. Nikt Ci nie usiądzie przy kompie i zacznie za Ciebie używać kont.