Firefox wariuje - przełącza się sam w tryb pełnoekranowy

Nawiązując do tego wątku: firefox-wariuje-ciagle-przelacza-sie-tryb-pelnoekranowy-t534628.html

W dalszym ciągu problem nierozwiązany, dołączę może plik z nagrania pulpitu, żeby było widać, co się dzieje: http://youtu.be/gSi6-8qxpeU

Zmieniłem Windowsa na Windows 8.1 Pro N, ale problem dalej występuje. Mam zainstalowane zmodowane sterowniki do grafiki (stąd), ale nawet przed ich instalacją problem się pojawiał, więc to raczej nie one.

To jest generalny problem z akceleracją sprzętową Lisa i driverami AMD, wyłącz akcelerację w ustawianiach Lisa i sprawdź czy problem nadal występuje.

Odinstaluj FF(włącznie z wszystkimi ustawieniami!) oczywiście najpierw zrób kopię zakładek. Następnie zainstaluj FF na nowo i sprawdź efekty.

Reinstalacja niczego nie dała, bo stawiałem cały system na nowo.

semtex - gdzie tego szukać?

http://i.imgur.com/rRIGnpC.png :slight_smile:

Wymagany restart Lisa po odhaczeniu i potwierdzeniu przez OK.

Jak to dobrze jest być ślepym :stuck_out_tongue:

Ale i tak - nie pomogło… Tylko uruchomiłem Lisa i dalej to samo :frowning:

Wpisz w pasek adresu about:config -> enter i potwierdź bla bla o bezpieczeństwie i gwarancji-> w pasek szukaj wklej gfx.content.azure.enabled przez dwu-klik zmień jego wartość na false -> restart przeglądarki-> daj znać :slight_smile:

Też nie pomogło :frowning:

Hmmm, normalnie wyłączenie, tych dwóch opcji przywraca Lisa do normy na sterach dla Radków, jest opcja abyś to sprawdził na normalnych, oryginalnych driverach? Zdaje się, że wyszły dziś albo wczoraj nowe.

Sprawdź też w trybie awaryjnym Lisa-> Przycisk Firefox-> pomoc-> uruchom ponownie z wyłączonymi dodatkami :slight_smile:

Ściągam, ostatnia wersja z 10 października. Zobaczymy, jak będzie :wink:

Dodane czwartek, 17 października 2013, 21:18

Mimo wszystko dalej nic. Zauważyłem też, że to samo dzieje się w oknie Mój komputer i generalnie wszystkich oknach explorera. Co może być na rzeczy?

-a może to nie FF "wariuje. Odpal Internet Explorera i zobacz czy też będzie “wariował”. Może problem tkwi gdzieś indziej.

A masz jakiś pomysł, gdzie? Bo fixuje mi zarówno FF (od niego się zaczęło, teraz zauważyłem też okna explorera), jak i właśnie na explorerze. IE też coś wariuje, ale w nieco mniejszym stopniu.

Tak dzisiaj wpadłem na taką myśl - czy możliwe to jest, np. z powodu zabrudzenia klawiatury, np. jakiś okruch dostał się bezpośrednio po klawisz odpowiedzialny za przełączanie trybu i takie coś się dzieje? Bo innego pomysłu mi brakuje…

EDIT:

klawiatura wyczyszczona, problem dalej się pojawia :frowning:

Dodane czwartek, 7 listopada 2013, 22:17

Problem rozwiązany - okazało się, że problem sprawiał procesor klawiatury, nawalił po prostu. Teraz mam nową klawiaturę, problem się już nie pojawia ;-).