Firefox wyłącza się i jest komunikat ,że wystąpił błąd

Witam,

Niewykluczone,że jest już taki wątek ale jakoś nie dotarłam:( Proszę o pomoc, Co kilkanaście sekund Firefox zamyka się i wyświetla mi komunikat,że wystąpił błąd i “rozpocznij nową sesję”. Odinstalowałam firefoxa i zainstalowałam od nowa ale jest to samo:(. Czy jedynym wyjściem jest odinstalowanie firefoxa i przejście na inną przeglądarkę ? / ew. jaką?/

:expressionless:

:arrow: Zainstaluj firewalla np Zone Alarm Free (jestem pewny, że go nie posiadasz)

:arrow: Pozamykaj porty programem Windows Worms Door Cleaner

:arrow: Zrób gruntowny skan antywirusem (zakładam, że takowy posiadasz). Jeśli nei masz zainstaluj Avasta>odpal>menu>Ustaw skanowanie podczas rozruchu…

![-o<

Czy przeglądarka podaje o jaki dokładnie błąd chodzi? Być może problem dotyczy jakiegoś dodatku. Uruchom przeglądarkę w trybie awaryjnym. Jeżeli uruchomi się i pozwoli na spokojną pracę to wyraźnie wskazuje to na problem z jakimś dodatkiem. Wyłącz wszystkie dodatki (nie usuwaj - tylko wyłącz) i po kolei je włączaj pojedynczo, restartuj przeglądarkę i sprawdź kiedy się wywali. W ten sposób powinnaś znaleźć winowajcę

Przeinstalowanie nie polega na:

Odinstalowaniu programu i ponownym jego zainstalowaniu. Błędne koło. Wracasz do tego samego popsutego Firefoxa. Musisz usunąć wszystko, co zwiazane z programem żeby nie powrócił problem.

Zapisz zakładki do pliku txt.

Wykonaj: viewtopic.php?f=7&t=74599&p=528768&hilit=+firefox

Zainstaluj ponownie FF i na podstawie pliku txt odtwórz zakładki.

Zone Alarm.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +8.0.298.0

Po instalacji bedzie wyskakiwać okienko z Zone Alarm to dajesz Allow procesowi Generic Host process for win 32, Mozilla Firefox, ashWebsv.exe i inne związane z Avastem, gadugadu a inne dajesz Deny i zawsze zaznaczasz REMEMBER

WWDC

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … aner+1.4.1

Odpalasz ten program i wszedzie dajesz Close lub Disable,

Taki błąd powodują czasem niektóre dodatki. W moim przypadku winnym był tłumacz internetowy Techlandu.

Chciałam odinstalować firefoxa wg ww instrukcji. W podanym linku jest rada aby utworzyć kopię bezp.rejestru systemowego. Po krokach Start potem uruchom potem wpisz regedit exe wyświetla się : czy dodać inf. w exe do rejestru? jak kliknęłam tak to wyświetla się komunikat edytora rejestru: Nie można zaimportować exe, błąd przy otwieraniu pliku, mogła nastąpić awaria systemowa dysku albo pliku… :frowning:

Aby uruchomić edytor rejestru wpisujesz regedit.exe (z kropką między regedit a exe) lub tylko regedit

Na początek nie kombinuj - wyłącz wszystkie dodatki firefoxa i sprawdź co się będzie działo. Następnie włączaj dodatki po jednym, gdy błąd znów się pojawi to znaczy, że znalazłaś przyczynę.

Wyłączyłam dodatki ale… po pewnym czasie znowu firefox wyłączył się :frowning:

No to chyba bez kompletnej reinstalacji się nie obejdzie. Można jeszcze spróbować przeczyścić kompa, np. za pomocą: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … y+1.6.2.46

W czasie skanowania wyłącz wszystkie przeglądarki i inne programy.

Nic nie pomogło a więc stwierdziłam,że “nie samym firefoxem człowiek żyje” jak w poście powyżej, odinstalowałam go i…komputer chodzi szybciej , strony otwierają się ,w porównaniu z poprzednim okresem, błyskawicznie, pozdrawiam i dziękuję za pomoc :slight_smile: