Firefox-wyszukuje z yahoo. Jak to zmienić?


(8radek8) #1

Jak w temacie. W tym pasku gdzie wpisuje się adres www, to jeśli wpisywałem to czego szukałem to wyniki miałem z google. Teraz gdy to robię to wszystko wychodzi z yahoo, jak to zmienić ?


(Atis) #2

Domyślna wyszukiwarka dla paska adresu zmieniła się z Google na inną


(8radek8) #3

Zrobiłem tak jak w instrukcji ale nie pomogło :evil:


(Bogdan_G) #4

Łatwo tym usunąć: http://poradyisztuczki.blogspot.com/201 … wanie.html


(8radek8) #5

Znalazłem w internecie, żeby wejść w about:config i tam w menu keyword wpisać "http://www.google.com/search?ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=navclient&gfns=1&q= ". Zrobiłem to, pomogło, ale po restarcie przeglądarki dalej mam yahoo, tak samo jak w tym pasku wyszukiwarek. Jak usunę yahoo to po restarcie znowu wraca.

Co zrobić ?

Wszystko zaczęło się po zainstalowaniu comodo internet security.


(Bogdan_G) #6

Trudno jest, bo comodo pilnuje ustawienia strony domowej i domyślnej wyszukiwarki. Akurat tego comodo security nie miałem. Jeśli w opcjach nie będzie możliwości zmienić strony domowej, to lepiej nic na silę nie usuwać, bo się może program zawiesić. Już lepiej odinstalować i ponownie zainstalować, ale uważnie przy pytaniu dotyczącym paska narzędzi Comodo HopSurf. Jest tam haczyk, bo przy domyślnych ustawieniach kreatora, zostanie zainstalowana domyślna wyszukiwarka internetowa oraz strona domowa. Najlepiej, jeżeli odznaczysz wszystkie pola wyboru i klikniesz Dalej.


(8radek8) #7

Problem rozwiązany.

Gdyby ktoś miał problem to trzeba wpisać w pasku adresu about:config, następnie w filtrze yahoo. I to co się wyświetli trzeba zresetować.