Firefox zapamiętywanie haseł bez potwierdzania

(dao) #1

Korzystam ze standardowego zapamiętywania haseł w firefox. W zasadzie wszystko jest ok ale jednak za każdym razem odwiedzając stronę z hasłem muszę logować się od początku. Oczywiście dane typu login i hasło są zapamiętane i wystarczy tylko potwierdzić klikając loguj ale na dłuższą metę jest to niezbyt komfortowe. Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu ?

(Guiness) #2

Sprawdź, czy nie masz zaznaczonego automatycznego czyszczenia haseł w opcjach prywatności w Opcje > Prywatność > Historia > Ustawienia > Dane.

(dao) #3

Czy aby na pewno jest taka opcja jak Historia w Prywatności ?

(ybu) #4

Narzędzia=>Opcje=>Prywatność=>Historia=>Ustawienia=>Ustawienia czyszczenia historii=>Dane=>Zapamiętane hasła (usuń zaznaczenie) - jeśli o to Ci chodzi

(Guiness) #5

Historia jest w dolnej połówce zakładki Prywatność.

(dao) #6

Czyszczenie historii podczas zamykania programu nie jest w ogóle zaznaczone, a zatem opcja ustawienia nie jest aktywna.

(Cedar) #7

dao , załącz zapamiętywanie ciasteczek bo masz prawdopodobnie wyłączone lub masz jakiś dodatek, który zajmuje się ich czyszczeniem po zamknięciu danej witryny.

(dao) #8

A jak powinny wyglądać dokładnie te ustawienia ?

(Cedar) #9

Opcje - > Prywatność - > Historia - > Akceptuj ciasteczka - > Zawsze (lub Z odwiedzonych) - > Aż wygasną

(Guiness) #10

Rozumiem, że tu masz cały czas zaptaszkowane Opcje > Bezpieczeństwo > Hasła > Pamiętaj hasła do witryn? Jeśli problem jest na jakichś konkretnych stronach to sprawdź czy przypadkiem nie masz jej w Wyjątkach.

Jeśli to nie pomoże to spróbuj jeszcze tak - wyłącz zapamiętywanie haseł (j.w.), wejdź w zapamiętane hasła i usuń wszystko, najlepiej wyczyść wszystkie dane offline, cookies itd. (w Ustawienia czyszczenia historii), uruchom ponownie liska i teraz włącz ponownie zapamiętywanie haseł i loguj się na stronach od nowa. To czasem pomaga.

(Cedar) #11

dao , Sprawdź w "Opcje - > Bezpieczeństwo - > Zapamiętane hasła" czy są one tam zapisane.

(ybu) #12

-Narzędzia=>Opcje=>Prywatność=>Historia=>Ustawienia=>Ustawienia czyszczenia historii=>Historia=>Ciasteczka(usuń zaznaczenie) - dodatek do tego co podał Cedar w swoim 1-szym poście.

-Może powoduje to praca w trybie prywatnym?

• lub jeśli dzieje się tak na niektórych stronach : Niektóre witryny, ze względów bezpieczeństwa nie pozwalają, aby hasła były zapisywane. Jeśli wcześniejsze instrukcje zostały wykonane, a nadal nie otrzymujesz monitów o zapisanie hasła podczas logowania do konkretnej witryny, oznacza to, że najprawdopodobniej ta witryna ma wyłączone zapisywanie haseł.

(dao) #13

Po kolei zatem:

1. tryb prywatny nie jest zaznaczony,

2. zapamiętywanie haseł jest zaznaczone ( hasła zapamiętuje choć trzeba logować się za każdym razem po otwarciu przeglądarki ),

3. hasła są zapisane i nie strony nie są dodane do wyjątków, które program nie zapamiętuje ( w tym katalogu nie mam żadnych stron ),

4. ciasteczka są akceptowane, aż wygasną

Nie chciałbym próbować metody siłowej tzn. wyłączenia zapamiętywania, czyszczenia i ponownego logowania się z zapamiętywaniem. Powód ? Mam ich tyle - haseł, że wszystkich nie pamiętam.

(Guiness) #14

A czy te problemy z hasłami były zawsze czy od jakiegos czasu? Którą masz wersję firefoxa?

BTW jesli nie pamiętasz tych haseł to na wszelki wypadek, żeby uniknąć kłopotów w razie ich utraty, wyeksportuj je do pliku np. dodatkiem Password Exporter.

(Bogdan_G) #15

Może nie tak coś zaznaczone jest w opcje, prywatność, czyść historię podczas zamykania programu firefox. U mnie czyści historie przy każdym wyłączeniu, ale zalogowania pozostają.

Sprawdź, czy masz tak u siebie, bo może czyści Ci zalogowania: http://prntscr.com/20txpd

(dao) #16

Opcja "czyść historię podczas zamykania programu firefox" nie jest w ogóle zaznaczona.

Po ustawieniach takich jak na obrazku w linku problem nie znika. Wystarczy, że wyłączę liska i ponownie włączę i muszę jeszcze raz się logować.

(Bogdan_G) #17

Czekaj. To wygląda tak, jakby Ci amba wcinała ciasteczka. Wyłącz firefoxa i włącz. Od razu daj na opcje, prywatność i na "Wyświetl ciasteczka". Powinno być ich dużo, przynajmniej kilka setek, gdy po ostatnim czyszczeniu np ccleanerem minęło parę dni.

(Zigi22) #18

Dokładnie to samo działo się u mnie po zaktualizowaniu Firefox z wersji 23.1 do wersji Firefox 24. Kombinowałem na różne sposoby, żeby to poprawić. Przeszukałem internet z pytaniami i poradami o tej samej treści, lecz nie znalazłem sposobu na rozwiązanie tego problemu. Wróciłem do Firefox 23.1 i mam święty spokój.

Podobno to bug w samym Firefox, który chyba już kiedyś był na starszych wersjach i został po interwencjach poprawiony.

Wersji Firefox 25 nie instalowałem, więc nie wiem czy tam jest to samo.

pozdr.

(dao) #19

Mam najnowszego liska. Wcześniej nie było takiego problemu. Po prostu nie da się uruchomić opcji zapamiętywania cookies.

(Bogdan_G) #20

Tak jakoś przypomniało mi się, że adblock czasami blokuje nie to, co powinien. Nowy firefox może być bardziej czuły. Bywa, że niektórym źle blokuje ta wtyczka, no i nie ma polskich blacklist. Wyjściem jest adfender, któremu można zaznaczyć polską blaclist. Przynajmniej obsłuży jednocześnie chrome, operę, ie i firefoxa. Gdy jest zaznaczone pamiętanie ciasteczek i aż do wygaśnięcia, to nie powinno być bata.