Firefox zapamiętywanie haseł bez potwierdzania

Korzystam ze standardowego zapamiętywania haseł w firefox. W zasadzie wszystko jest ok ale jednak za każdym razem odwiedzając stronę z hasłem muszę logować się od początku. Oczywiście dane typu login i hasło są zapamiętane i wystarczy tylko potwierdzić klikając loguj ale na dłuższą metę jest to niezbyt komfortowe. Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu ?

Sprawdź, czy nie masz zaznaczonego automatycznego czyszczenia haseł w opcjach prywatności w Opcje > Prywatność > Historia > Ustawienia > Dane.

Czy aby na pewno jest taka opcja jak Historia w Prywatności ?

Narzędzia=>Opcje=>Prywatność=>Historia=>Ustawienia=>Ustawienia czyszczenia historii=>Dane=>Zapamiętane hasła (usuń zaznaczenie) - jeśli o to Ci chodzi

Historia jest w dolnej połówce zakładki Prywatność.

Czyszczenie historii podczas zamykania programu nie jest w ogóle zaznaczone, a zatem opcja ustawienia nie jest aktywna.

dao , załącz zapamiętywanie ciasteczek bo masz prawdopodobnie wyłączone lub masz jakiś dodatek, który zajmuje się ich czyszczeniem po zamknięciu danej witryny.

A jak powinny wyglądać dokładnie te ustawienia ?

Opcje - > Prywatność - > Historia - > Akceptuj ciasteczka - > Zawsze (lub Z odwiedzonych) - > Aż wygasną

Rozumiem, że tu masz cały czas zaptaszkowane Opcje > Bezpieczeństwo > Hasła > Pamiętaj hasła do witryn? Jeśli problem jest na jakichś konkretnych stronach to sprawdź czy przypadkiem nie masz jej w Wyjątkach.

Jeśli to nie pomoże to spróbuj jeszcze tak - wyłącz zapamiętywanie haseł (j.w.), wejdź w zapamiętane hasła i usuń wszystko, najlepiej wyczyść wszystkie dane offline, cookies itd. (w Ustawienia czyszczenia historii), uruchom ponownie liska i teraz włącz ponownie zapamiętywanie haseł i loguj się na stronach od nowa. To czasem pomaga.

dao , Sprawdź w “Opcje - > Bezpieczeństwo - > Zapamiętane hasła” czy są one tam zapisane.

-Narzędzia=>Opcje=>Prywatność=>Historia=>Ustawienia=>Ustawienia czyszczenia historii=>Historia=>Ciasteczka(usuń zaznaczenie) - dodatek do tego co podał Cedar w swoim 1-szym poście.

-Może powoduje to praca w trybie prywatnym?

  • lub jeśli dzieje się tak na niektórych stronach : Niektóre witryny, ze względów bezpieczeństwa nie pozwalają, aby hasła były zapisywane. Jeśli wcześniejsze instrukcje zostały wykonane, a nadal nie otrzymujesz monitów o zapisanie hasła podczas logowania do konkretnej witryny, oznacza to, że najprawdopodobniej ta witryna ma wyłączone zapisywanie haseł.

Po kolei zatem:

  1. tryb prywatny nie jest zaznaczony,

  2. zapamiętywanie haseł jest zaznaczone ( hasła zapamiętuje choć trzeba logować się za każdym razem po otwarciu przeglądarki ),

  3. hasła są zapisane i nie strony nie są dodane do wyjątków, które program nie zapamiętuje ( w tym katalogu nie mam żadnych stron ),

  4. ciasteczka są akceptowane, aż wygasną

Nie chciałbym próbować metody siłowej tzn. wyłączenia zapamiętywania, czyszczenia i ponownego logowania się z zapamiętywaniem. Powód ? Mam ich tyle - haseł, że wszystkich nie pamiętam.

A czy te problemy z hasłami były zawsze czy od jakiegos czasu? Którą masz wersję firefoxa?

BTW jesli nie pamiętasz tych haseł to na wszelki wypadek, żeby uniknąć kłopotów w razie ich utraty, wyeksportuj je do pliku np. dodatkiem Password Exporter.

Może nie tak coś zaznaczone jest w opcje, prywatność, czyść historię podczas zamykania programu firefox. U mnie czyści historie przy każdym wyłączeniu, ale zalogowania pozostają.

Sprawdź, czy masz tak u siebie, bo może czyści Ci zalogowania: http://prntscr.com/20txpd

Opcja “czyść historię podczas zamykania programu firefox” nie jest w ogóle zaznaczona.

Po ustawieniach takich jak na obrazku w linku problem nie znika. Wystarczy, że wyłączę liska i ponownie włączę i muszę jeszcze raz się logować.

Czekaj. To wygląda tak, jakby Ci amba wcinała ciasteczka. Wyłącz firefoxa i włącz. Od razu daj na opcje, prywatność i na “Wyświetl ciasteczka”. Powinno być ich dużo, przynajmniej kilka setek, gdy po ostatnim czyszczeniu np ccleanerem minęło parę dni.

Dokładnie to samo działo się u mnie po zaktualizowaniu Firefox z wersji 23.1 do wersji Firefox 24. Kombinowałem na różne sposoby, żeby to poprawić. Przeszukałem internet z pytaniami i poradami o tej samej treści, lecz nie znalazłem sposobu na rozwiązanie tego problemu. Wróciłem do Firefox 23.1 i mam święty spokój.

Podobno to bug w samym Firefox, który chyba już kiedyś był na starszych wersjach i został po interwencjach poprawiony.

Wersji Firefox 25 nie instalowałem, więc nie wiem czy tam jest to samo.

pozdr.

Mam najnowszego liska. Wcześniej nie było takiego problemu. Po prostu nie da się uruchomić opcji zapamiętywania cookies.

Tak jakoś przypomniało mi się, że adblock czasami blokuje nie to, co powinien. Nowy firefox może być bardziej czuły. Bywa, że niektórym źle blokuje ta wtyczka, no i nie ma polskich blacklist. Wyjściem jest adfender, któremu można zaznaczyć polską blaclist. Przynajmniej obsłuży jednocześnie chrome, operę, ie i firefoxa. Gdy jest zaznaczone pamiętanie ciasteczek i aż do wygaśnięcia, to nie powinno być bata.