Firefox zjada dużo pamięci ram pomocy!

Witam coś mi się dzieje z firefoxem i nie wiem co, wiem tylko że zjada mi bardzo dużo ram jak mam odpalone tylko Google, jak dam więcej kart zjada mi ponad 900mb ramu co skutkuje mozolnym działaniem aplikacji i praktycznie nie możliwym w przeglądaniu stron w sieci i wszystkiego z tym związanych, tak się przedstawia na tę chwilę mój firefox :

http://img833.imageshack.us/img833/6325/firefoxg.jpg wersja 3.6.12, wydana 27.10.2010, nie chcę zmieniać na inną przeglądarkę, bo się już przyzwyczaiłem do niego, ale przy takim działaniu przeglądanie czegokolwiek w sieci to męka, da się coś zrobić z tym fantem?

Zauważyłem że jak zamknę go, i odpalę ponownie to mam tak http://img51.imageshack.us/img51/1113/firefox2ds.jpg w dodatkach adblocka musiałem aktualizować do nowszej wersji, jak odpalam kartę to wzrasta ram, jak zamknę tę kartę ram tak już zostaje i nie spada, nie rozumie tego w opcjach firefoxa mam jeszcze ustawione Uruchom Firefox w trypie prywatnym mam odznaczone i pod tym 3 kwadraty też odznaczone i tyle.

Podaje parametry komputera:

AMD Athlon XP 1800+

1,53GHz

1,25GB Ram

System operacyjny XP SP3 PRO

Spróbuj najpierw tego : http://mozillapl.org/wiki/Standardowa_D … a:_Firefox

Ściągnij program FireTune 1.2, w pierwszej zakładce ‘optymalizacja wydajności’ ustaw wolny komputer/szybkie łącze (o ile nie masz większej przepustowości od 512kb/s) i kliknij PODKRĘĆ. Dalej - ‘Inne przydatne ustawienia’ wybierz optymalizuj zużycie pamięci Firefox i znów PODKRĘĆ. Dodatkowo wyrzuć zbędne dodatki w about:plugins

Problemem była prawdopodobnie wtyczka jedna którą musiałem aktualizować, dzięki za pomoc, problem rozwiązał się :slight_smile:

OK, a jakie masz teraz zużycie pamięci po włączeniu strony głównej? Optymalizacji możesz dokonać jeszcze defragmentując profil w FasterFox’ie. U mnie to 22 mb RAM z Adblockiem, po otwarciu przeglądarki.

Sappi 41mb jak odpalę firefoxa, potem rośnie jak używam więcej kart, co do tego opisu twojego jeszcze to sprawdzę, dzięki panowie za pomoc.

sagul , większych screenów nie było? Nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych pomocy i zjadania w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978