Firefox zjada ogromne zasoby pamięci

Witam, mój problem polega na tym że firefox przy otworzonych dosłownie 3 kartach (przykładowo youtube, facebook i jakieś forum albo google) zjada 900Mb-1GB pamięci. Wygląda na to że stan sie pogarsza coraz bardziej. Raczej nie jest to spowodowane wirusem, mam free-AVG 2014. Czyszczenie pamięci podręcznej itd. nic nie dało.

 

Pamięć RAM: 2gb   a zadeklarowana to 4gb. Przy takich ilościach firefox jest zabójczy dla mojego starego PC :slight_smile: Proszę o pomoc.

 

Chrome przy czymś takim zjada ok. 300 MB więc różnica jest kolosalna, ale jakoś nie przepadam za ta przeglądarką. Zdecydowanie wole firefox dlatego wolałbym to jakoś ogarnąć niż zmieniać przeglądarke.

Pytanie podstawowe - ile masz zainstalowanych rozszerzeń? Sam Adblock potrafi >znacznie< podnieść zużycie ramu.

Nie ważne… Mój bląd. Kiedyś przestawiłem jakąś wartośc na “false” i nie było w ogóle procesu plugin-container tylko firefox więcej zjadał, teraz mi się przypomniało. Teraz przy takiej sytuacji jak opisałem jest ok. 300 MB i ok. 130 MB na plugin-container więc chyba ok.     Przy okazji: Zamierzam niedługo kupić komputer, prosiłbym o polecenie jakiegoś sklepu gdzie by mi go dobrze złożyli, zainstalowali win’a lub też coś doradzili chociaż cześci mam już wybrane. Morele odpada, mam 100 km do najbliższego sklepu, średnio jestem przekonany do kupna przez neta :slight_smile:

idż do najbliżeszego sklepu komputerowego który istnieje >4 lata - powinno być OK :wink: