Firefox

Mam na kompie roz. 800x600 i gdy zalaczam wasza strone to w przegladarece nie mieszcza sie ikonki :? “forum” i “sklep” zamiast po prawej stronnie, to mam po lewej. I sa one nie czytelne i nachodza na siebie. Nie moge nawet na nie kliknac. Gdy dam na 1024x768 wszytsko jest git. Jak mam sobie z tym poradzic? :frowning:

Bo stronka ma mały problem z rozdzielczością 800x600.

Na razie tak będzie,używaj 1024x768.

Aha :? Ale mi sie tak tylko dzieje na firefoxie :evil: Na IE6 normalnie mi dziala strona :cry:

Przełącz na 1024x768. Innego jak narazie rozwiązania nie ma.

Hmm… wiec firefox jest lepszy od IE??? …a nie umie sobie z tym poradzic :frowning: Pytanie wiec dalczego IE normalnie wyswietla strone?

Adrian

FF nie radzi sobie z kilkoma rzeczami - jak np. niektóre skrypty java

IE nie radzi sobie z kilkoma rzeczami - jak np. poprawną obsługą niektórych plików graficznych

częśc rzeczy jest spowodana nie trzymaniem się międzynarodowych standartów, inne wynikają z winy programistów, więc nie ma co się tutaj kłócić, co lepsze, co gorsze.

ważniejsze jest tutaj bezpieczeństwo przegladania www, a tu FF według mnie prowadzi - i to dla mnie się to liczy najbardziej, wygoda użytkowania, dodatkowe rozszerzenia

No to szkoda :frowning: Oby nastepna wersja miala to poprawione 8) bo ja wole 800x600. Cuz, ta wada i tak nie przekona mnie do uzywania IE :x :x :x THE END

>>> Post 2 <<<

http://www.mozillapl.org/forum/about-13 … 5023ec03d3

interesujacy topik


Uzywaj funkcji zmień. Lazikar

To raczej nie jest wina FF, tylko źle zrobionej strony.

Faktycznie strona nie leży w 800x600, sam lisek tego nie ukrywa…

Może to się kiedyś zmieni…

Ale faktem jest, że FF (zresztą nie tylko on :frowning: ) nie trzyma się standardów, a jak to się ma do poprawności wyświetlania stron?

Ci co się na poważnie zajmują webmasteringiem dobrze wiedzą jakie yaya są np. z CSSem… - Stronka może być FullZgodna, a nie zaskoczy :twisted:

adpawl no niestety :frowning:

ale jak to mówią - to co jeden człowiek wymyślił, drugi potrafi skutecznie popsuć, no ale od tego jesteśmy, żeby to zmieniać :slight_smile:

FF i tak zrobił duże postępy :slight_smile: pierwsze wersje ff miały dużo więcej kłopotów