FIrewall blokuje modem LIVEBOX. Proszę o pomoc

(Attack89) #1

Cześć

Mam następujący problem. Podłączyli mi dzisiaj modem LIVEBOX. Wszystko było dobrze do czasu. Po kliku chwilach przeglądarki zaczęły mulić, ale strony się nie wyświetlały. Przeinstalowałem system i wszystko gra. Niby gra, bo jak zainstalowałem Sygate Personal Firewall PRO znowu to samo. Wyłączę firewalla i wszystko wraca do normy. Czy jest jakiś sposób, aby modem i firewall współpracowały ze sobą? Nie instalowałem sterowników do modemu, bo podobno nie potrzeba. Livebox jest podłączony bezpośrednio do kart sieciowej (Attansic L1 Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-T Adapter). Może mi ktoś pomóc?

Dzięki za wszystko

(Pkans) #2

w Liveboxie masz firewalla sprzętowego, więc po co ci 2 ściany ?? Nie instaluj Sygate.

(eyeti) #3

Spróbuj zainstalować tego Firewalla

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 ... 7.208+Beta

(adam749) #4

A może ten firewall blokuje procesy i dlatego nie można się połączyć??

(Attack89) #5

Jak w liveboxie? Ja nic nie instalowałem. Gdyby był to chyba pytałby mnie o firefoxa czy nawet GG. Programy aktualizowałem i także nie zapytał o połączenia wychodzące. Ja sprawdzić tego firewalla w modemie? A i nawet nie daje nic odblokowanie wszystkich dostępnych procesów. Dopiero całkowite wyłączenie zapory pozwala na korzystanie z internetu.