Firewall Który?

to wszystko jest tak:

“ja używam i nie mam problemów więc na pewno jest lepszy”

i takie podejście powoduje że głosowania wychodzą tak a nie inaczej. dla użytkownika domowego o wiele bardziej polecam ZoneAlarma lub Outposta niż kerio. Kerio to program typowo dla firm. stąd te możliwości zdalnej kontroli. jednak dla firmy liczy się co innego niż dla użytkownika domowego. ja chce mieć lekkiego firewalla który nie będzie wymagał żadnej lub prawie żadnej konfiguracji. to spełnia zone alarm. wgrywasz i jesteś bezpieczny. outpost wymaga więcej uwagi ale za to daje większe możliwości. zresztą jest taki wybór na rynku że można się pobawić :wink: niekoniecznie wydając kasę. ktoś chce kerio to ma kerio. ktoś chce sygate’a to ma sygate’a. potrzeby zmiany nie ma

Zafi.D możesz podać strone tego firewalla?

outpost: http://www.agnitum.com/download/OutpostInstall.exe

Ja z tych dwóch używałem Kerio i byłem zadowolony. wg mnie z darmowych firewalli jest najlepszy właśnie Kerio i Outpost.

p.s powinnieś dodać więcej opcji do ankiety żeby ją troche urozmaićić m.in dodając Sygate i właśnie Outposta. z tych 4 podanych przez ze mnie wg mnie kolejnośc jest taka

  1. Outpost

  2. Kerio

  3. Sygate

  4. Zone Alarm

widać że nie lubisz zwiedzać głębiej vortalu :slight_smile: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=396&t=84

Ja uzywam Sygate Personal Firewall 5.6 i jestem z niego zadowolony ale polecam Zone Alarm

wg mnie powinno się polecać ten zktórego się korzysta lub korzystało a który wypadł pozytywnie w odbiorze :expressionless: Zone Alarm to … :roll:

ja z ZA korzystałem dłuuuuuugo i żadnych problemów :wink:

zreszta tak samo było z

  • sygate pro/free

-outpost pro/free

-kerio

-mcafee personal firewall pro (mam do teraz)

to miałeś albo farta albo zachowałeś zasady etykiety czystości kompa, że tak się wyrażę :roll:

Kerio

a co mi się miało psuć? ZA tylko troche za czuły był :slight_smile: i takie tam niedogodności ale każdy z tych programów spełniał swoje zadanie dobrze

nie chodziło mi o to że coś miałoby się zapsuć. po prostu nie przepadam za Zone Alarm :?

Ja jednak nie jestem nadal przekonany na kerio zamiast zona alarm zobaczcie wyniki tej ankiety !!

ja używam kerio dlatego że wg. mnie jest skuteczniejszy i milszy dla oka

wcale jest niepowiedziane że kerio jest skuteczniejszy a to ze milszy dla oka to mnie zabardzo nie rusza

Możecie mi wyjaśnić którą wersję Kerio tak zachwalacie i czy Kerio zżera mniej pamięci od ZA ??

:arrow: Kerio Personal Firewall 4.1.3

Co do pamięci, porównywalnie.