Firewall na koncie Gość

(Wojtek) #1

Witajcie.

mam taki problem: zainstalowałem firewalla Outpost pod WinXP. Pracuję na koncie Gość używając konta Administrator tylko do administracji :slight_smile: kompem.

W związku z czym instalować firewalla musiałem z konta Admina. I teraz firewall monitoruje tylko na loginie Admina, na Gościu wydaje się nieaktywny: nie blokuje połączeń z netem ani prób pobierania danych itp. Dodatkowo po przelogowaniu na Admina pojawia się okienko firewalla pytające o pozwolenie połączenia realizowanego na loginie Gość.

Podobnie jest z Antyvirem: na Gościu wydaje się nieaktywny.

Co zrobić aby aplikację zainstalowaną na Adminie uruchomić na Gościu?

Dzięki z góry.

(lazikar) #2

Logiczne. Firewall nie może byc ustawiany na koncie gość. Musisz sobie stworzyć konto użytkownika zaawansowanego i na nim pracować. Konto gość wyłącz zupełnie.

Start>>Uruchom>>control userpasswords2 Tu możesz wszystko pozmieniać. :smiley:

(Maniooo666) #3

Witam,

od siebie dodam tylko, że Outpost jest pod tym względem dość kapryśny.

Mimo pracy na koncie innym niż Gość problemy mogą występować.

Przykładowo, do systemu logujemy się jako użytkownik z uprawnieniami Administratora,

pracujemy, mamy dostęp do firewalla np. poprzez klik ikony w trayu.

Wszystko gra.

Wylogowujemy się, logujemy jako zwykły user, ikona w trayu jest,

ale dostępu do niej na dobrą sprawę nie ma,

gdyż po kliknięciu pojawia się jakiś komunikat (dokładnie nie przytoczę, już jakiś czas nie używam).

A teraz druga sytuacja: najpierw do systemu logujemy się jako zwykły

user i mamy normalny dostęp do programu, możemy babrać się w konfiguracji itp..

Moim zdaniem jest to niedopracowanie programu,

który w wersji darmowej już chyba nie będzie rozwijany.

(Wojtek) #4

chciałem używać konta gość podczas pracy z netem żeby wyeliminować prawdopodobieństwo instalacji śmieci z sieci.

czy w takim razie jeśli utworzę konto użytkownika zaawansowanego i na nim będę pracował z siecią to nie stworzy to niebezpieczeństwa ingerencji z sieci?

(lazikar) #5

Ja używam takiego konta i jest o wiele bezpieczniejsze niż konto gość. A do tego praktyczniejsze. :smiley:

Masz jeszcze do wyboru konto z ograniczeniami. :wink:

(Wojtek) #6

właśnie o to mi chodziło. teraz wszystko jest ok. dzięki :slight_smile: