Firewall nie przepuszcza internetu

Mam problem z Firewallem Comodo na komputerze stacjonarnym.

Chodzi o to, że próbuję udostępnić połączenie internetowe za pomocą komputera stacjonarnego (ISC) - który ma dwie karty sieciowe. I problem polega na tym, że gdy wyłączę Firewalla na komputerze stacjonarnym to laptop uzyskuje połączenie z internetem - można za pomocą przeglądarki przeglądać strony.

Natomiast po włączeniu Firewalla internet na laptopie przestaje działać - co zmienić w firewallu aby to chodziło …?

Polecenie ping działa niezależnie czy firewall jest wł/wył - zarówno mogę pingować do komputera stacjonarnego czy stron internetowych wp, onet itp… - ale nie mogę ich przeglądać póki firewall działa.

Jaką regułę, albo co zrobić żeby firewall COMODO (systemowego nie używam) przepuszczał połączenie lokalne 192.168.02 (taki adres ip ma laptop).

Przestaw zaporę w tryb nauki.

Będzie pytać o każde połączenie, a Tobie pozostaje tylko zatwierdzić albo odmówić.

Nic to nie daje - bo firewall o nic nie pyta, najprawdopodobniej gdzieś ma wpisane jakieś reguły - ale w konfiguracji nic nie widzę, żeby coś było (zresztą część reguł już usunąłem, które miał blokować) - nadal internetu nie ma. Poradzi ktoś …?

Dodane 18.10.2011 (Wt) 18:51

Może ktoś pomóc …?