Firewall pomózcie jedno pytanko

mi firewall bardzo spowalnia internet czy to jest normalne

niestety prawda

Jak ja zainstalowałem firewalla to w ogóle nie miałem dostępu do netu - był to Kerio :smiley:

no własnie zainstalowałem właczyłem i nie chciała mi sie otworzyc a mozna na to jakos poradzic bo nie chce wirusów w laptopie

Nie jest to normalne. Jaki to firewall??

Ja tam nie mam i nikt się nie wkrada :smiley: .

Kerio Personal Firewall a jak nie mam na kompie zwykłym to cały czas jakiegos trojanaitp.

Polecam Outpost Firewall Pro. Jeden z najlepszych firewalli na świecie, mi wogóle nie spowalnia kompa :smiley:

thx a mozna go sciągnac a co jszcze jest dobrego po polsku

Mozesz zkorzystac z ZoneAlarm tez bradzo przyjazny ale po angielsku :stuck_out_tongue:

Napewno, No może troche spowalnia ale nie aż do tego stopnia, aby utrudniać korzystanie z neta :wink:

co spowalnia? firewall? dobre dobre :smiley:

No i jeszcze słyszę, że to niby o Kerio chodzi… :?

Glogo - Kerio jest najbardziej przyjaznym firewallem - nie obciąża zbytnio zasobów i nie spowalnia neta - w żadnym razie.

Mam go już od jakiegoś czasu i jego obecność widzę jedynie przy uruchamianiu nowych zadań - czyli pyta, czy mi to pasuje… obecnie zdarza się to oczywiście sporadycznie…

A tak - to sobie sympatycznie działa w tle. :slight_smile:

A może popełniłeś podstawowy błąd przy jego konfiguracji, czyli skopiowałeś gotowe reguły - jakich tysiące krążą po necie… :roll:

Ale nawet nie wiem, w czym to mogłoby Ci utrudnić poruszanie się po necie… Każdy klik z poziomu przeglądarki wyzwala natychmiastowe otwarcie strony - i tylko, choć też nie zawsze Kerio zdąży - równolegle zauważam mignięcie zielonego słupka dostępu… i tyle…

Nie ma żadnego dłuższego czekania…

Od pewnego czasu mam Norton Internet Security i jestem pod wrażeniem.