Firewall w Win XP

Wiem że w Win XP jest wbudowany firewall

nie wiem jednak jak go włączyć …czyli w co pokolei mam wejść by go

uruchomić …

Czy jest on skuteczny , czy to tylko taka “zmyłka” ??

Dziękuje za wszystkie podpowiedzi :slight_smile:

A czy to jest sprawdzona porada ??

Przenoszę

:arrow: Problemy

Ja odradzam korzystanie z firewalla systemowego w win xp. Opcje konfiguracyjne są bardzo zakręcone, co może sprawić problemy niedoświadczonym użytkownikom. Domyślne ustawienia tego firewalla natomiast zbytnio ograniczają mozliwości użytkownika (niektore porty np. do programów p2p są blokowane). Żeby go wyłączyć klikasz prawym na połączeniu internetowym, wybierasz jego właściwości i w zakładce “Zaawansowane” odznaczasz opcję “Chroń mój komputer” i moją sieć ograniczając lub wykluczając dostęp do tego komputera z internetu"

dziękuje :slight_smile:

już go włączyłem … to tylko tak na wszelki wypadek … póki znajdę jakiegoś dobry freewarowego firewalla :slight_smile:

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi :slight_smile:

Sam mikrosoft zaleca właczenie ochrony! Jest srednio skuteczna ale lepsze to niż nic. W najnowszym windowsie ta opcja będzie włączona odrazu domyslnie.

opis konfiguracji http://banita.pl/konf/smbfirewallwinxp.html

Nie jest to taka znowu słaba zapora przynajmniej chroni kompa przed Blasteram, i sisserem jak i innym wirusami urzywających do ataku tej samej “dziury” a ograniczenia P2P to tylko brak komunikacji na wewnątrz sieciowych lan chatach i brak możliwośći przesyłania plików np.przez GG ale na tą chwile przecież można wyłączyć zapore.

Proponuje Kerio :slight_smile:

ZonaAlarm rządzi na całej linii! Nie trzeba bawić się z żadnymi regułkami! Instalujesz i masz!

ustawilem firewalla w windows xp na automatyczne i wszystko jak narazie dziala gg,kaza internet itd czy musze koniecznie skonfigurowac ta zapore jak jest opisana w jednym poscie czy wystarczy mi ta automatyczna konfiguracja jaka zrobil to program

Może być na automatycznym i w zasadzie nic już nie musisz ustawiać tylko pamiętaj jak ktoś będzie chciał Ci przesłać plik przez GG to mususz wyłączyć zpore bo w przeciwnym razie u tego co będzie chciał wysłać plik wyskoczy komunikat że nie można nawiązać połączenia.

Proponuje darmowy Kerio Personal Firewall 4.0.16 PL :smiley: