Firewall / Zapora

Mam pytanko odnośnie zapory systemu windows. Widze, że blokuje ona przychodzące połączenia, ale jak jest z wychodzącymi, z tego co widzę to wszystko przepuszcza dopóki się nie ustawi reguły. Można co prawda nie instalować niebezpiecznych programów, ale np. do Nero nie mam zaufania czy wysyła jakieś dane do internetu a zainstalować go muszę, żeby był do nagrywania.

Chyba w ten sposób zabloować się nie da, oczywiście można utworzyć regułę ale to już będzie po fakcie jak już program się uruchomi dopiero.

Chyba według moich oczekiwań nie da się ustawić tej zapory, dlatego pytam jakiego firewall’a polecacie, który działa pod Vista?

Witam! !!

I dołączam się do zapytania kolegi. W tym przypadku pomaga trochę przestawienie firewalla visty na tryb Public. Jednak i tak wolałbym jakiegoś zewnętrznego. Sygate czy kaspersky cokolwiek żeby działało.

PS.

Nie mogę zainstalować na Viscie Kaspersky Internet Security 6 instalka wywala błąd i nie instaluje się do końca (dodam że instaluje najnowszą wersję ponoć już pod ten system)