Firewall

Mam teraz antiwirusa avasta tego najnowszego i czy musze walać na kompa jakiegoś Firewalla?

Pytanie truche głupie ale tak chciałbym troche się dowiedzieć o tym :slight_smile:

powinieneś zainstalować jakiegoś firewalla. PS. używaj opcji zmień

Zdecydowanie zainstaluj firewalla. Masz w dobrych programach a bezpieczenstawa nigdy za wiele. :slight_smile:

a gdzie tam… pewnie że nie musisz! !!

antywirusa też nie musisz mieć… ani ServicePacka…

NIC nie musisz!!

Ale jak nie chcesz mieć problemUF z komPUTerem, to sobie zainstaluj.

nic niemusisz kup sobie konsole i git

:smiley: :smiley:

a kturego Firewalla byście polecali ? 8)

Sygate, Kerio, ZoneAlarm… do wyboru.

Mogę polecić:

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=611&t=55

mam tego kerio ale ten program pyta o zgode przy kazdym uruchamianiu dowolnej aplikacji można to jakoś powstszymać

I o to chodzi aby pytał…

Ty musisz stworzyć reguły puszczające lub blokujące odp. soft - wtedy już nie będzie pytał o “znany mu” soft.

Firewall blokuje ruch in/out puszczając tylko dozwolone programy.

ale jaki soft?

Wszystkie programy, które chcą się łączyć z netem!

Blokuje zarówno połączenia wychodzące jak i przychodzące…

BTW

Poszukaj może na google : co to firewall 8)

W kerio wyłonczyłem ochrome systemu :stuck_out_tongue: tylko ochrone sieci włonczyłem

polecam Agnitum Outpost Firewall 2.5 dzilala na Xp i na win20003 serwer tez jest PL

Outpost wylaczal mi kompa w nieoczekiwanych momentach wiec ja go nie polecam.Za to polecam Norton Personal Firewall 2005

Oczywiście każdy mówi, że najleprzy to ten którego on sam używa… hehe… :smiley:

Więc i ja polece swojego. Sygate Personal Firewall - łatwy w obsłudze, i w moim przypadku wykazuje się dużą skutecznością… codziennie wyblokuje jakiś obcy IP :smiley:

Ale chyba najleprzy jest Zone Alarm 8)

Bardzo mądrze… :expressionless:

No bo ma pytać… jakże inaczej :lol:

Wyblokowuje :twisted: - bo to oznacza tzw. naturalny ruch w sieci - nic poza tym… ;]

To absolutnie nie jest świadectwem jakiś ataków na Twojego kompa…

Te ataki nie są atakami… :slight_smile:

To nie jest skuteczność odbicia tzw. pseudoataków, ale świadectwo normalnej pracy firewalla, czyli egzystowania w sieci!