Firewall

(Kamillo K) #1

Mam teraz antiwirusa avasta tego najnowszego i czy musze walać na kompa jakiegoś Firewalla?

(Kamillo K) #2

Pytanie truche głupie ale tak chciałbym troche się dowiedzieć o tym :slight_smile:

(Marek Kozaczuk) #3

powinieneś zainstalować jakiegoś firewalla. PS. używaj opcji zmień

(Musg) #4

Zdecydowanie zainstaluj firewalla. Masz w dobrych programach a bezpieczenstawa nigdy za wiele. :slight_smile:

(adpawl) #5

a gdzie tam... pewnie że nie musisz! !!

antywirusa też nie musisz mieć... ani ServicePacka....

NIC nie musisz!!

Ale jak nie chcesz mieć problemUF z komPUTerem, to sobie zainstaluj.

(Xiao19) #6

nic niemusisz kup sobie konsole i git

:smiley: :smiley:

(Kamillo K) #7

a kturego Firewalla byście polecali ? 8)

(adpawl) #8

Sygate, Kerio, ZoneAlarm... do wyboru.

(system) #9

Mogę polecić:

(Qbek50) #10

(Kamillo K) #11

mam tego kerio ale ten program pyta o zgode przy kazdym uruchamianiu dowolnej aplikacji można to jakoś powstszymać

(adpawl) #12

I o to chodzi aby pytał...

Ty musisz stworzyć reguły puszczające lub blokujące odp. soft - wtedy już nie będzie pytał o "znany mu" soft.

Firewall blokuje ruch in/out puszczając tylko dozwolone programy.

(Kamillo K) #13

ale jaki soft?

(adpawl) #14

Wszystkie programy, które chcą się łączyć z netem!

Blokuje zarówno połączenia wychodzące jak i przychodzące...

BTW

Poszukaj może na google : co to firewall 8)

(Kamillo K) #15

W kerio wyłonczyłem ochrome systemu :stuck_out_tongue: tylko ochrone sieci włonczyłem

(Bartole) #16

polecam Agnitum Outpost Firewall 2.5 dzilala na Xp i na win20003 serwer tez jest PL

(romankul) #17

Outpost wylaczal mi kompa w nieoczekiwanych momentach wiec ja go nie polecam.Za to polecam Norton Personal Firewall 2005

(Wojta Ss) #18

Oczywiście każdy mówi, że najleprzy to ten którego on sam używa... hehe... :smiley:

Więc i ja polece swojego. Sygate Personal Firewall - łatwy w obsłudze, i w moim przypadku wykazuje się dużą skutecznością... codziennie wyblokuje jakiś obcy IP :smiley:

Ale chyba najleprzy jest Zone Alarm 8)

(Marsmo) #19

Bardzo mądrze... :expressionless:

No bo ma pytać... jakże inaczej :lol:

Wyblokowuje :twisted: - bo to oznacza tzw. naturalny ruch w sieci - nic poza tym... ;]

To absolutnie nie jest świadectwem jakiś ataków na Twojego kompa...

Te ataki nie są atakami... :slight_smile:

To nie jest skuteczność odbicia tzw. pseudoataków, ale świadectwo normalnej pracy firewalla, czyli egzystowania w sieci!