Firewalle, Gadu-Gadu i hook na aplikacje :(((

Cześć… mam sprawę!

Czy mieliście może kiedyś problemy z waszym firewallem?

Chodzi o to czy nawet po ustawieniu w nim “dopuść” dla konkretnego programu firewall pokazywał komunikat, że dany program się zmienił.

Przyczyną jest hook jaki zakłada Gadu-Gadu na wszystkie aplikacje uruchomione w systemie.

terminem hook określamy przechwytywanie danych, operacji, sygnałów z jakiegoś źródła

przykładowo wiele wirusów i trojanów zakłada nam hook’a na klawiaturę i wysyła wpisane przez nas dane do odbiorcy

nic złego się nie stanie jeśli gramy sobie w strzelankę. itp. Lecz jeśli używamy komputera np w pracy: logujemy się na konta, sprawdzamy pocztę, robimy przelewy internetowe.

Tak to straszne dzięki takiemu hookowi “czytane” są wszystkie operacje jakie wykonamy na komputerze…

Wracając do kwesti Gadu-Gadu: po co zakłada nam na myszkę i klawiaturę globalnego hooka?

Słysszałem opinię, że to po to by automatycznie ustawiać status użytkownika. Po braku reakcji myszki i klawiatury ustawia “zaraz wracam”.

Jednak myślę, że zostaliśmy (użytkownicy GG) potraktowani trochę drastycznie. A tak przy okazji to czy na pewno GG nie wysyła informacji z hooka w sieć?

Pełno w moim tekście podejrzeń i zarzutów ale oto fakty:

  1. w katalogu GG znajdziecie plik ggwhook.dll , bez niego GG nie ruszy!

  2. Czasami firewalle mają opcję szczegóły (gdy monitują, że aplikacja się zmieniła), wtedy można zobaczyć że ggwhook.dll jest “doczepiony” do każdego procesu…

To tyle, mam nadzieję że znacie logiczne… (a tam logiczne) …jakiekolwiek wytłumaczenie na zaistniałą sytuację…

PS. Pozdr dla wszystkich forumowiczów…

http://www.powergg.digi.pl/faq.php?s=1

sprawdz :slight_smile:

i jeszcze tuhttp://gg3d.com/forum/index.php?showtopic=6684

Wszystko super i fajnie!

Ale po co KAŻDEMU użtkownikowi hooka na system zakładać?

A materiały z linków powyżej informują co zrobić gdy nie masz ggwhook.dll

Poza tym dlaczego nie jesteśmy informowani o takich “zabiegach”,

bo gdyby hooka wirus czy trojan to byśmy się nieźle wkurzyli a komunikator internetowy to “se może”

…ciekawe co by było gdyby inny proces przechwytywał informacje od biblioteki ggwhook.dll?

No dobrze, masz rację - jest to wkurzające. Ale ja nie chwytam do końca istoty założenia tego tematu. Zrobiłeś to informacyjnie tylko? Bo odpowiedzieć dlaczego tak jest mogą tylko twórcy programu, my możemy jedynie sobie “pogdybać” i posnuc domysły. Ewentualnie jeszcze możemy nie używać tego komunikatora. Wątpie czy znajdziemy tu sposób na używanie gg bez tego dll’a o którym mowa. No chyba że nie doceniam wiedzy innych forumowiczów i rzeczywiście znajdziemy… :slight_smile: Wtedy schowam sobie głęboko wszystkie moje wątpliwosci :wink:

zawsze tak bylo windows tez tak ma hiiihi

kazdy chce wiedziec co robimy i z czego kozystamy pelno tego i nic na to nieporadzisz hehe

a potem sie ludzie dziwia ze im ukradli konto w komunikatorze

:smiley: :smiley:

Hej!

Pytasz dlaczego napisałem posta o problemach z GG?

Napisałem go ponieważ miałem problemy z działaniem firewalla,

znalazłem problem i chciałem przedstwić go do wiadomości publicznej.

Niechaj to narodowie wżdy postronni znają że Gadulce nie … i swe hooki mają !!