Firewalle odcinają internet

Witam.Mam kłopot.Otóż,pakiety typu internet security(norton),albo "gołe"firewalle(pc tools) odcinają mi internet.A sunbelt firewall w ogóle nie chce się zainstalować.Chodzi mi o to,że jakbym nie konfigurował te programy ,nie mogę połączyć się z internetem.I co ciekawe,jeśli je odinstaluje(norton,pc tools),to także pa pa internet :stuck_out_tongue: …Teraz mam zainstalowane demo Kasperski antywirus 2009 i net działa.Nie wiem nawet czy ta wersja ma firewalla(ciemnota ze mnie).Mój xp home edition ostatnio wgrał sobie SP3,może to ma jakieś znaczenie?A może to mój chiński modem jest niekompatybilny z firewallami(we francuski piorun strzelił :stuck_out_tongue: )?

Z pc tools sytuacja wyglądała tak,że modem łączył się z netem.Tylko moje przegladarki(IE7,mozilla3,opera)nie mogły znaleźć adresu www.neostrada.pl.

I mam pytanie,czy przyczyną takiego stanu rzeczy może być jakiś wirus(nie pozwala zainstalować zapory),czy po prostu wybieram kiepskie firewalle?

Jedynym plusem zaistniałej sytuacji jest fakt,że w końcu sam umiem zainstalować sobie xpeka(jestem prawie genialny :stuck_out_tongue: )

Jak masz pakiet IS to nie musisz instalować innego firewalla, bo one mają go w sobie.