Firewalle

jak mozna ustawic nortona internet secourity 2005 i outpost pro 2.5 zeby wszystkie testy ze strony http://www.pcflank.com byly ok, głownie chodzi mi o niewidocznosc w sieci. czy mozna miec dwa firewalle na kompie jakie moga byc skutki zainstalowania dwoch firewalli. chodzi o firewalle podane wczesniej

Skutki mogą być takie że jeden z drugim bedą się gryźć! A na Twoim miejscu polecałbym Kerio i przeglądarkę Mozilla Firefox.

A co Ci wyskakuje w testach? Bo mówisz, że nie są OK?

2 firawelle to za mało zainstaluj jeszcze 2 bedzie do pary :stuck_out_tongue: czy nie wystarczy ci jeden choćby damowy, a jezeli chcesz sie ukryc w sieci to XXXXXXXXXXXXXX


Asterisk :smiley:

Uzywam firewalla outpost pro 2.5 i wszystkie testy z tej strony przechodze w 100% (zreszta jak wszytkie testy na innych strona) i według nich jestem całkowicie niewidoczny. W tescie Browser Test, Referrer check zaliczam ale zeby zaliczyc Cookies check trzeba wlaczyc kontrolowanie Cookiesow co jest troche niewygodne bo przy kazdej nowo odwiedzonej stronie trzeba zaznaczac czy zgadamy sie na ich przyjmowanie ale robimy to tylko raz dla kazdej strony.

ja mam dwa firewalle W NIS 2005 i zone alarma ten drugi ma wiecej opcji do konfiguracji a pierwszy jest przy okazji anty wira i jakos jeszcze mi sie nie pogryzły

Też kiedyś, kiedy byłam zieloniutka, miałam dwa firewalle i też się nigdy nie pogryzły, właściwie to się kompletnie nawzajem ignorowały.

Ale tak na serio wystarczy jeden dobrze skonfigurowany. Rozwiązanie równie skuteczne, a mniej obciążające system.

Inna sprawa to to, że jeśli jesteś w sieci lokalnej, to nie Twój komputer jest skanowany w takich testach i zawsze będą jakieś podatne miejsca, choćby taki głupi ping.

Tak jak pisze Kasjopea zaleane jest stosowanie jednego Firewalla. Może się zdażyć że firewalle się nie polubią i będą zamulać kompa, a nawet może dojść do tego, że będą blokować wejście do internetu :smiley:

1 -

jestem w sieci lokalnej, wiec ktory firewall jest lepszy, ewentualnie jakiego dodatkowo moge zainstlowac i jak go skonfigurowac zeby było max bezpiecznie

2 -

a w testach na niewidocznosc wywal mi ze jestem widoczny w wszystkich mozliwych rubrykach, a w quick test wywala mi ze sa otwarte porty przez ktore moga wejsc trojany badz hakerzy i moje dane prywatne sa w 50% wysyłane. jest jescze mozliwosz ze http://www.pcflank.com moze reklamowac outpost i wtedy wywala ze jest ok, miałem tak z sygate firewallem i z jego stronki było ok a na pcflanku wszystko do d… , prosił bym jak sa najlepsze rozwiazania, skad je sciagnac i jak je skonfigurowac, masz szał na punkcie bezpiecznstwa bo włamali sie do mnie 5 hakerów, miałem 7 trojanow i od zawalenie wirusów

mam jeszcze jedno pytanko, jak jest najbezpieczniejsza i najlepsza przegładarka internetowa ,skad ja mozna sciagnac i jak ja ewentualnie skonfigurwac, jakie ZESTAWY zabezpieczen byscie proponowali, ja jak narazie mam cały pakiet Symanteca 2005 ,attacker, portblocker, port detective i jakis windowsowski do portów The Cleaner i Tauscan do trojanow, tego do logów a logi robie co tydzine i nanowsze Ad-Ware


Asterisk

Co do przeglądarki to polecam Mozillę Firefox - http://www.mozilla.com

A co do bezpieczeństwa to radziłbym dokupić zewnętrznego firewalla, chyba, że jesteś w LANie, to wtedy wgraj sobie ZoneAlarma lub Kerio, oba firewalle są dobre.

NIS2005+Ad-Aware+Spybot+Microsoft AntiSpyware+PestPatrol

1 -

słyszałem i widziałem w testach ze zonealarm jest dobrym i cenionym firewallem a gdybym zainstalował go dodatkowo do nortona cos by sie zje…

aaaaa jakie zainstalowac zone czy alarm pro czy secourity suite

a co do przegladarki trzeba chyba najpierw odinstalowac explolera jak to zrobic

2 -

co to jest te pestpatrol


Asterisk

a co do przegladarki trzeba chyba najpierw odinstalowac explolera jak to zrobic

po co chcesz to robic?Czasami sie bardzo przydaje ,wiec radze go nie ruszac.Natomiast z netem mozesz sie laczyc przez Liska,ale 100% bezpieczenstwa tez nie bedziesz miał

Mam NIS 2005 i w zupełności wystarcza. :slight_smile:

Racja, potrzebny jest jeszcze zdrowy rozsądek w korzystaniu z kompa.

po pierwsze musg da sie wogle tak zrobic zeby miec dwie przegladarki, po drugie wiem ze nie mozna 100% bezpiecznego kompa chyba ze jest wyłaczony ale to sie mija z celem, po trzecie jesli mam zainstalowac mozille to jak wersje i skad mozna ja sciagnac

nie dostałem jeszcze odp jaka wersje zona mam zainstalowac bo am dostep do wszystkich :smiley:

Da się, można mieć i 50 przeglądarek.

Wybierz Firefoxa, do ściągnięcia na tej witrynie.

Kornik…masz opcję zmień,nie pisz kilku postów pod sobą.

PestPatrol jest to program typu AdAware,czy Spyboot

XXX ludzie jakie zona mam zinstalowac


Asterisk