Firewall'e

Jestem Ciekaw jakie jest Wasze zdanie na temat firewall’i. Czy uważacie, że są one niezbędne? Otóż konfigurowałem małą sieć u mnie w domu i właśnie wyżej wspomniane Firewall’e przyspożyły mi trochę problemów. Posiadałem w systemie zainstalowanego Kerio Personal Firewall Sun belta, który sprawiał, że za żadne skarby nie mogłem udostępnić połączenia internetowego a raczej drugi komputer nie mógł go dostrzec. Głowiłem sie godzinami, zmieniałem ustawienia i nic. Dopiero UNINSTAL dał efekty. W tym momencie moja sieć działa IDEALNIE lecz wcale mi się to nie uśmiecha bez firewall’a. Uważacie, że powinienem zainstalować Firewall’a, że trochę mordęki da efekty??

A jeśli chodzi o ten problem to może Kerio WinRoute pomoże??

Nom, ja uważam, iż w dzisiejszych czasach firewall podobnie jak antywirus jest niezbędny przy komputerze na stałe podłączonym do sieci.

Nie wspominając już o takim, na którym jest wiele ważnych/mniej ważnych danych, których nie chce się utracić.

Co do konfiga kerio to nie pomoge. Ja uważam outposta 3.0 i nie miałem najmniejszych problemów z konfiguracją. Sam zapytał czy zezwolić drugiemu komputerowi na dostep do plików :slight_smile:

Mam firewall’a wbudowanego do SP 2 i nie miałem problemów z sięcia (udostępnieniem net’a) :mrgreen:

:rotfl:, chyba nie trzeba komentarza :wink:

A napewno włączyłeś tryb dzielenia łącza ;>

W pełni popieram