Firexof - 100% CPU

co zrobić by fifefox nie mulil w 100% kompa podczas otwierania kilku zakładek?

kristoffhelp , czy Ty od początku istnienia na forum użyłeś choć raz wyszukiwarki? Obawiam się, że nie :evil:

Ileż można pisać o tym samym co chwila !!

viewtopic.php?f=7t=181369

i kilka innych tematów !!

viewtopic.php?f=7&t=181369

ok ale mi nie chodzi o ram ale o 100% zużycie procka! z ramem jest ok!

kristoffhelp , zastosuj się do rady i wtedy zobacz użycie procesora.

Po drugie, to wcale nie musi być wina Fx.

U mnie, powodowały to niepotrzebne wpisy w config - a konkretnie UpdReg i dumprep

Odkąd zmodyfikowałem about:config Netscape i wyłączyłem te wpisy, to nie poznaję przeglądarki

no zastosowałem sie ale poprawy nie ma. co więcej jak zainstalowałem opere jest tak samo!!

co może być przyczyna?

U mnie jest tak samo zżera moc procka

Zżeranie proca na 100% przez FF jest ogólnie znane i niestety raczej nie ma na to lekarstwa. Moim podejrzeniem jest nie sam FF ale dokładniej wszędobylskie animacje flash na wszystkich stronach. Kiedy używam stron bez flashy to nigdy mi nie sięgał 100% nawet przy otwartych 50 kartach.

ale w operze dzieje mi sie tak samo

Więc masz coś, co zajmuje procesor. Skoro w obu przypadkach występuje ten problem.

Proponuje zacząć od optymalizacji systemu, wyczyszczenia rejestru i zeskanowanie systemu pod kątem niepożądanych rzeczy.

Więc może to być potwierdzenie mojej teorii, że sprawcą zamieszania są animacje flash. Niestety sprawa ta nie jest pewna.

skany robie nodem32 i on-line tez i nic. optymalizacje zrobiłem zgodnie ze wskazówkami w dziale porady a rejestr wyczyściłem registry repair!

polecam rozszerzenie adblock do firefoxa blokuje reklamy flash i obciążenie procesora powinno spaść

ale czy to blokuje dosłownie wszystko? czy strony wyglądają tak skromnie - pusto?

Powiem Ci, że wyglądają nawet lepiej. Nie martw się, że będą wyglądały skromnie, bo tak nie będzie. Polecam to rozszerzenie :slight_smile: