Firmware LITEON DVDRW


(Daveob) #1

Witam was. mam nagrywarkę LITEON DVDRW SOHW 1653S i firmware CS07. Czy ktoś wie jakie korzyści są po wgraniu firmware CS OT? Przy obecnym stanie rzeczy nagrywarka nie chce czytać uprzednio nagranych płyt DVD+RW 4X.Pozdro.


(Grzesiek1) #2

Wczoraj samnie wiedziałem jak to działa i co to daje ale już dziś moge ci powiedzieć ze raczej sie opłaca mam tylko jeden problem z cd-rw ale to raczej nie przez tą aktualizacje masz link do mojego tematu zawiera on wile mądrych informacji : http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76277

Jak coś to pytaj !!


(Zbych ) #3

Poczytaj opinie o wszystkich wersjach biosu http://www.cdrinfo.pl/hardware/4366143648-LiteOn-SOHW-1653S

i wybierz najlepszy który ma najmniej negatywnych opini , z opini można wyczytać że liteon spaprał ten model nagrywarki , i z tego co piszą użytkownicy to najlepiej pozbyć się jej jak najszybciej. Jeżeli masz doświadczenie z updatowaniem napędów możesz pokusić się na wgranie spatchowanego biosu od codeguysa , biosy bardzo dobre aczkolwiek wyciskające ostatnie poty z nagrywarek a dlatego że są tak spatchowane że podkręcają nagrywarke do max możliwości (zwiększają możliwość nagrywania z większą szybkością , zwiększają moc lasera i wiele innych poprawek co producent orginalnego biosu nie może czy nie umie wprowadzić) Wgranie spatchowanego biosu robisz na własną odpowiedzialność za ewentualne skutki uboczne nie odpowiadam.

http://codeguys.rpc1.org/firmwares.html


(Daveob) #4

Dzięki bardzo za pomoc i POZDRAWIAM.

Dawid


(Frog) #5

Mam ten właśnie model od ponad roku i sprawuje się całkiem nieźle.

Oczywiście zmieniałem bios (BTW na bios aktywujący czerwoną diodę) i wszystko działa jak najbardziej prawidłowo.

Potwierdzam - warto poczytać opinie użytkowników o biosach na cdrinfo.

Najnowszy wcale nie oznacza najlepszy - ja korzystam z CS0K.