Flash i Photoshop na linux


(michalmw) #1

Witam.

Mam takie pytanie, posiadam legalną wersje photoshop i flash z seri adobe. Jest jakaś możliwość otworzenia ich na linux? Chodzi mi o to że nie chce przechodzić na windowsa kiedy musze jakiś banerek, strone lub coś innego zrobić. Mogą być to obcje/sposoby z użyciem strony adobe lub coś podobnego bo te 2 programy mam legalnie :).

Próbowałem przez wine. Wczytuje sie menu i tu i tutaj, i w flashu wyłancza się przy wczytywaniu czcionek, w flash ciężko określić bo pojawia sie na chwile niebieskie okienko a potem znika..

Pozdro

Michał


(Musak28) #2

Te programy nie są kompatybilne z systemem Linux, więc albo Wine, albo Gimp dla Linuksa. Oczywiście to, że używasz Wine i programy działają, to nie oznacza, że są i będą funkcjonalne w 100% tak jak pod Windows. Niestety - nic się z tym nie da zrobić :frowning:


(system) #3

Poszukaj zamienników... Jak powiedział kolega wyżej, GIMP jest dobrym wyborem. Z tym programem do flasha będzie większy kłopot...


(michalmw) #4

No własnie :wink:.. we flashu troche siedzę.. w photoshopie również.. Nikt nigdy nie próbował uruchomić na linux tych programów? Przeciesz tyle ludzi ma linuxy.. i nie ma na to sposobu?


(matiit) #5

Adobe Photoshop CS2 dziala dobrze na wine


(michalmw) #6

Xd mam 3 :).. i flash tez 3 :).. Xd nie ma jakiegoś sposobu może xD na 3 :D?


(system) #7

O Adobe Photoshop CS3 na stronie Wine

O Flash CS3 na stronie Wine


(roobal) #8

Windowsa możesz zawsze zainstalować w Linuksie na wirtualnej maszynie, np. Virtualbox lub VMware i na tym zainstalować wyżej wymienione programy.

Pozdrawiam!


(Michal) #9

Z tego co kojarze to te programy całkiem nieźle chodziły pod Cedega Office.


(roobal) #10

Chyba CrossOver Office :slight_smile: Cedega służy głównie do uruchamiania gier.

Pozdrawiam!


(Byadii22) #11

A ja to rozwiązałem inaczej :slight_smile:

Też mi się zacinał PS przy ładowaniu czcionek. Wystarczyło skopiować czcionki z Windowsa (c:\Windows\Fonts czy jakoś tak :stuck_out_tongue: ) do ~/.wine/drive_c/windows

I u mnie działa :slight_smile:


(matiit) #12

A może wyjściem byłaby wirtualna maszyna z postawionym WIndowsem?


(Michal) #13

@roobal

Mój błąd, miałem na myśli CrossOver Office.