"flash mob" - to dopiero zabawa ! sami zobaczcie

Co o tym sądzicie? :mrgreen:

FLASH MOB

Poznają się przez internet, synchronizują zegarki, po czym umawiają się na

kilka minut na mieście,by w tłoku zrobić coś głupiego.

Pierwszy flash mob (“błyskawiczny tłum”) odbył się w Nowym

Jorku. Teraz szaleństwo opanowuje Europę i znienacka pojawia się w każdym

większym mieście. Na czym polega zabawa? Kilkadziesiąt, a nieraz kilkaset

nieznanych sobie wcześniej osób umawia się przez Internet, by stworzyć na

ulicy lub w sklepie…sztuczny tłum.Wszyscy przybywają na mieście w ściśle

określonym czasie, po czym wykonują coś dziwnego, np. wymachują rękami lub

skaczą, wprawiając w konsternację ludzi obserwujących widowisko. Po chwili

sięrozchodzą. W Nowym Jorku przed wypchanym dinozaurem, stosującym w

ekskluzywnym sklepie, nagle pojawiło się 300 osób, które zaczęły wydawać

okrzyki przerażenia. Po minucie wszyscy się rozeszli, a ochrona nawet nie

zdążyła zareagować. W Londynie w sklepie meblowym wszyscy wyjęli telefony

komórkowe i zaczęli głośno zachwalać przez nie wystawiony w sklepie towar.

Po co robi się flash mob? Właściwie po nic. Socjologowie twierdzą,że

potrzeba wynika prawdopodobnie z tęsknoty za nawiązywaniem spontanicznych

więzi. Ale uczestnicy flash mobs mówią, że nie mają żadnego celu poza dobrą

zabawą.

Zobacz WIDEO :stuck_out_tongue:

I co wy o tym sądzicie?

Hehe mnie jako młodego chłopaka to śmieszy :stuck_out_tongue:

Dowiedziałem się, że FLASH MOB ma być w moim mieście - Napewno się zjawie!!

Powiedz mi co takiego śmiesznego było w tym filmiku :?

Kolejna głupia zabawa znudzonych internautów

Dokładnie tak. Co gorsze oni nato mówią “Trendy” (czy jakoś tak).

w tą niedziele w Poznaniu odbył się największy Flash Mob w polsce. był niewypałem, ale jednak zgromadził około 2 tysięcy osób w jednym miejscu.

miało to wyglądać jak w reklamie X-Box’a:

http://www.youtube.com/watch?v=34KxmCQD0V8

ale troszkę nie wyszło:

:smiley:

ale wyszło beznadziejnie :shock:

myślę że takie zabawy są bez sensu.

Poza tym to żadna nowość. Słyszałem już o takich “zbiórkach” 2 lata temu (w Polsce oczywiście)

:cojest: :x

wisz co niech sobie zrobi te 2 tysiące tego flaszmoba i każdy niech podniesie z ulicy smieci np peta to chocisaż coś z tego wyniknie pożytecznego

:brawo: :brawo: :brawo:

Albo niech pomoże np w schronisku dla zwierząt zamiast marnować besensownie czas (od dobrobytu się niektórym w główkach lasuje)

można by było zrobić flash moba typu “follow me” i wtedy osoba dowodząca zaprowadziłaby wszystkie inne do jakiegoś schroniska, albo gdziekolwiek i wtedy zrobiliby coś pożytecznego i potraktowali to jako coś fajnego, a nie przymus

fiesta jak zawsze ma swoje inne zdanie :?

Wy to widze jacyś poważni jesteście. Ciągle tylko coś pożytecznego - Zero zabawy? Najlepiej jak by było tak że rozdadzą 2tyś PS3 to wtedy byście byli zadowoleni

Tylko że dla mnie to nie jest zabawne :?

No może ja po prostu wole inaczej się bawić

Zadałeś pytanie:

Więc piszemy

może być

ten filmik już jest lepszy:

http://youtube.com/watch?v=bj0Ma2CsHME

Ale ogólnie to troszki stare :lol:

Oczywiście takie ‘akcje’ powinny być przeprowadzane rozsądnie,

bo nie zawsze dobrze trafimy :wink:

odnoszę wrażenie, że ten tekst ma jakieś dwa lata :stuck_out_tongue: flash mob to nic nowego… kiedyś było o tym głośniej ale ja tam nie uważam tego za coś złego, co należy tępić albo jest beee… takie spontaniczne, fajne akcje. coś nowego oryginalnego i musi wzbudzać fajną reakcję innych. ale żeby coś takiego się udało to ludzie jednak muszą się zgrać i musi to byc popularne żeby dużo osób zebrało :stuck_out_tongue:

co do fiesty… nie twierdzę, że zbieranie niedopałków czy śmieci z ulic jest złe, ale nie mówię też, że wszystko co nie jest działaniem na dobro społeczne należy traktować jako zło. proszę Cię tylko, nie wysnuwaj swoich życiowych mądrości wypływających z Twojego doświadczenia życiowego i nie komentuj mojej wypowiedzi bo się OT zrobi :stuck_out_tongue: rzeczywiście wszyscy tu jacyś poważni…

podpisuje sie wszystkimi czteroma konczynami

jak bardzo lubie ironiczne teksty i cenie wypowiedzi popelniane przez uzytkownika fiesta tak w tym przypadku pozwole sobie sie nie zgodzic

nie wszystko musi miec wyzszy cel i czasami takie wyglupy jak flashmob sa po prostu zabawne mimo iz nie maja jakiegos wznioslego celu

Przepraszam, czy ja gdzieś napisałem że jest to złe ??

Jedyne co stwierdziłem to że nosi to synonimy głupoty i bezsensowności a nie zła

pisząc zło miałam na myśli właśnie ogólnie to że to krytykujecie i że wg Was nie ma żadnych dobrych stron. poza tym, wiesz… zbieranie kart telefonicznych może być dla kogoś głupie i bezsensowne bo po co komu potrzebne kawałki kolorowego plastiku którymi i tak się już nie da dzwonić… tylko, że dla niektórych to jest pasja. jeśli tobie się nie podoba coś takiego jak flash mob to tak po prostu napisz, ale nie musisz zaraz krytykować i mówić, że to jest głupie i bezsensowne bo mógłbyś urazić kogoś, komu się to np podoba o wiele bardziej

Wiecie może czy w Krakowie będzie za niedługo ten Flash Mob ? Bo spodobało mi się to :stuck_out_tongue:

piszesz to tak jakby to miała być jakaś impreza czy koncert odgórnie organizowany. takie flashe organizują ludzie jak się zgadają, poszukaj w internecie na różnych stronkach. ale mnie osobiście wydawało się, że moda na to minęła ze 2 lata temu… i że już nikt o tym nie pamięta… w każdym bądź razie to w Polsce chyba rzadko coś takiego się udawało

Nie wiem jak wy ale ja sie popłakałem ze smiechu MmMmM chce u siebie takie akcje xD

hahah… no dobra… przyznaje. niektore tym podobne akcje sa nienormalne ale przynajmniej smieszne :smiley: jakim cudem ominęłam wcześniej ten link? :slight_smile: niech ktoś go dorzuci do tematu z dowcipami

Złączono Posta : 18.05.2007 (Pią) 21:34

jak teraz obejrzałam linka z pierwszego posta Withelda to rzeczywiście się nie dziwię że takie negatywne reakcje mieliście :stuck_out_tongue: mówiłam że w Polsce takie akcje nie wychodzą. ja szcze powiedziawszy nie wiem za bradzo o co tam chodziło :stuck_out_tongue: ale niektóre flash moby naprawde wychodza fajnie, trzeba tylko dobrego pomysłu i organizacji a nie szamotaniny tłumu :stuck_out_tongue: