Flash mx , problem

Siemka.

Potrzebuje zrobic cos takiego :

Ze na stronce bedzie moja fotka i jak sie na nia kliknie pojawi sie pod nia okienko z informacja , to nie ma byc nowa stronka tylko okienko z info tzn. ktore bedzie zaslanialo kawalek stronki , no i teraz mam taki problem ze wiem jak to zrobic ale wychodzi mi to tak , ze jak nacisne na moje foto to otwiera sie to okienko ale jak puszcze myszke to ono znika i nie wiem jak zrobic by ono zostalo jak puszcze przycisk myszki , Bardzo prosze o pomoc i jak najbardziej zrozumiala odpowiedz.

Pozdrawiam

zrob z tego przycisk(z tego okienka w całości) i niech on po nacisnieciu przeniesie Cie kawałek dalej

oto wzor twoje okienki na timeline zajmuje powiedzmy czas (ilosc klatek) od 0 -20 po tej komendzie dajesz STOP jezeli nacisniesz w tym momencie dajesz action scripta

on(release){

gotoAndPlay(“Scene 1”,21);

}

i takze konczysz to STOPEM - zeby sie nie zapentlało :slight_smile:

Złączono Posta : 25.08.2005 (Czw) 11:27

21 oznacza 21 klatke w tej samej scenie

Nie zbyt mi to wycjodzi , moglbys to dokladniej opisac ?

zrob poprostu ze zdjecia przycisk :

Insert (na gornym pasku) , New Symbol , Button (mozesz go jakos nazwac)

importujesz zdjecie do biblioteki(biblioteka ctrl+F7) i przeciagasz to zdjecie z biblioteki na białą stronę -do miejsca pracy

opisuje teraz symbole

UP - przycisk w spoczynku

OVER - zachowanie sie przycisku jesli sie na niego najedzie myszką -i to bedzie Ci chyba najwygodniej zastosowac- najmniej klopotów

DOWN - przycisk po nacisnieciu na niego

HIT - obszar aktywnego miejsca

Złączono Posta : 25.08.2005 (Czw) 15:38

przchodzisz teraz do sceny i wstawiasz teraz ten przycisk (z biblioteki ) do Timeline

Oki , wszystko rozumiem , tylko co to jest to timeline (pewnie wiem , tylko nie kojaze) i jezeli zrobie to to juz nie bede mial tego problewmu co opisalem w pierwszym poscie ?

P.S juz wiem co to timeline :stuck_out_tongue: ale nadal to okienko nie pozostaje po puszczeniu przycisku myszki :confused:

popatrz zasada jest taka jesli chesz cos zatrzymac to dajesz do tego komende STOP jesli chcesz zatrzymac np ten napis ktory dodales w timeline przycisku(w pozycji OVER) to dodajesz do tego jeszcze STOP

jakby cos skontaktuj sie na priwa to CI pomoge