Flash Player 10.2 poważnie muli

Dostałem kompa do zrobienia, zainstalowałem na nim XP Pro + SP3 + sterowniki od NV, chipsetu, dźwięku i użycie procesora na youtubie jest masakryczne, na filmie 360p 80%.

Konfig jest taki:

Pentium IV 2.96GHz

512 MB RAM

GF FX5500

Z tego co mi wiadomo to nie powinno być takich problemów. Mam starego laptopa z Della z Pentium III 1,6GHz i wcale go Flash Player tak nie muli. Wie ktoś co to może być? Przecież na takim konfigu nawet 720p powinno chyba działać?

Nooo… Niestety. Przy takiej ilości ramu, słabej grafice i co by nie było, nie za mocnym sprzęcie, o płynnym 720p można zapomnieć. Ta karta po prostu nie nadaje się do HD, podobnie zresztą jak procesor.

A co do laptopa- to pewno był to Pentium M, a nie III. Bo PIII nie osiągały takiego taktowania, a Pentium M powstał właśnie na bazie PIII, jest to jednak zupełnie inny procesor. No i pewno ramu miałeś ten 1GB.

Proponuje przeinstalować przeglądrkę ze wszystkimi dodatkami i wtyczkami.

Edit:

sworoslaw , czytanie ze zrozumieniem się kłania :wink:

http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help01.html

sprawdź czy masz włączone wsparcie sprzętowe

Wsparcie sprzętowe włączone. Dzieje się tak na Firefoxie i Chrome, na IE zdaje się to lepiej chodzić. Nie wiem jeszcze dlaczego, ale na Firefoxie wczytuje jakby ten “stary” odtwarzacz, na którym nie można zobaczyć np Show Video Info. Na Chrome jest już ten nowy, tak samo jak na IE. Mimo wszystko wydaje mi się że nie powinno być aż takiego użycia procka na zaledwie 360p.

Mk13 , jest jeszcze 4 przeglądarka. Nazywa się Opera. Sprawdź na niej.

Na Operze jest to samo. Ten proc to musi być niesamowity syf skoro ma takie problemy :?

nie procesor a karta, przecież to jakiś koszmar, magistrala 128bit, do tego DDR 128 MB, procek na karcie to nv34, taktowany 275Mhz

A przy wyłączonym?

Sterowniki karty graficznej oraz DirectX są aktualne?

Zwróć uwagę że:

  • IE korzysta z wtyczki ActiveX,

  • pozostałe przeglądarki (pomijając nakładki na IE) korzystają z wtyczki NPAPI,

  • Chrome domyślnie korzysta z dołączonej wtyczki NPAPI, zamiast zainstalowanej w systemie,

  • wtyczki ActiveX i NPAPI instalowane są osobno.

BTW

Zdaje się że Twoja karta graficzna nie obsługuje ‘przyspieszania sprzętowego’ w Adobe Flash Player.

http://www.nvidia.com/object/gpus_suppo … flash.html

Wygląda na to że wtyczka na ActiveX jest wydajniejsza. W najnowszej developerskiej Chrome jest natywne wsparcie sprzętowe, na laptopie z X4500 i T4400 2,2GHz działa mi to wyśmienicie, użycie procesora praktycznie żadne, ale na tym kompie tego nie obsługuje oczywiście. Na wyłączonym przyspieszeniu nie ma różnicy. Stery zainstalowane ze strony NV, DirectX aktualny.

no to znamy już problem, kolega Placio74 podał bardzo fajnego linka, nie ma wsparcia sprzętowego

Nie sądzę by sam brak obsługi ‘przyspieszania sprzętowego’ przez GPU był przyczyną problemu…

Ja również, bo dalej coś mi tu śmierdzi. Tym bardziej że z tego co zaobserwowałem u siebie na laptopie to wymagania Flasha z kolejnymi wydaniami malały a nie rosły.

ewentualnie powrót do wersji 10.1 i czekać na aktualizację.

Możliwe że przyczyną tego wysokiego użycia CPU są temperatury? W spoczynku temperatura to 50 stopni, w stresie 60-70. Nie jestem zorientowany w temperaturach pecetowych, odkąd pamięam laptopów używam. Procesor działa cały czas na najwyższym mnożniku (2,93GHz nawet podczas obciążenia).