Flash Player 17 ciągle ulega awarii w Windows x64 8.1/10

Nie mam już sił. Używam Windows10 technical Preview build 10041 w wersji x64.  Od samego początku Flash Player zamula, zawiesza Windows i wyświetla komunikat: wtyczka uległa awarii.

Nie pomogło nic co zrobiłem a zrobiłem już:

 

  1. ponowna instalacja Windows

  2. instalacja różnych wersji Firefoksa, Chrome, Opery …

  3. sprawdzenie działania wtyczek w wersjach od 11 do 17 łącznie z betą

  4. ustawienia pamięci dla firefoksa, podręcznych itp. itd.

 

Sytuacja jest nagminna we wszystkich przeglądarkach łacznie z IE w wersjach 10,11.

Sprzęt to : MB Asus H81MK + G1840 + 16GB DDR3-1600 Patriot + SSD PatriotBlaze w trybie SATAIII + HD4000.

Udzielam systemowo 2GB pamięci dla grafiki.

Wszystkie sterowniki w systemie pochodzą z Windows 8.1 PRO x64 i są najnowsze. Bios płyty najnowszy.

Internet LTE 4G w porcie USB 3.0

 

Nie wiem co robić. Chcę przeciągnąć na tym WIndows do dnia premiery i iść kupić BOXa lecz mam zastrzeżenia.

Moja wersja  WTP10 jest bardzo niedorobiona. Masa problemów łącznie z bootowaniem. Praktycznie zawsze z rana komputer zatrzymuje się na logo Windows i tylko reset pomaga.

Cały sprzęt jest nowy i przetestowany.

Muszę Cię zmartwić , bo nawet jak ukaże się się stabilna wersja W10  to problemy też będą (sterowniki , programy itd.) . Tak było w przypadku W7/8 i tak będzie zawsze w przypadku nowego systemu operacyjnego . 

A jak to ma się w przypadku 8.1 PRO x 64?

Czy tam wszystko ok działa?

Na pewno jest stabilniejszy niż W10 . Ja nie planuję natychmiastowego przejścia z W7 na W10 i poczekam maksymalnie długo z darmową aktualizacją (choć lustrzaną kopię zapasową W7 na dysku sobie zostawię) . Słowem : przejdź na W8.1 PRO x64 lub W7 PRO x64 , bo W10 w “obecnym stanie” do codziennego użytku się nie nadaje .

dlaczego “muli” i ulega awarii?

 

sam sobie nawet podałeś odpowiedź.

 

 

pójdę dalej

 

 

a to oznacza, że nie powstała jeszcze wersja stabilna na system Windows 10. Fakt, ta obecna może działać, ale jako że jest to Technical Preview a sama wtyczka nie ma wsparcia dla tego systemu to czego się tu spodziewać :slight_smile:

 

po za tym… KTO NORMALNY używa TP do codziennego użytkowania…

Niby w którym miejscu wysypuje się Flash Player?? Fakt faktem, że nawet na Windows 8.1 się wiesza. Tyle, że na Windows 10 robi to stanowczo mniej razy.

Non stop podczas otwierania filmów np. w YT.

Wywala się także na Allegro i na forumowisko.pl

Tutaj też.

Gdy wejdę na stronę główną od razu wtyczka pada.

Jeżeli “chodzi” o GOOGLE CHROME :

http://forum.dobreprogramy.pl/wtyczki-adobe-i-shock-przesta%C5%82y-dzia%C5%82a%C4%87-firefox-t497118/

Też to przerabiałem…

 

Wpisz w pasku adresu w Chrome:

chrome:plugins

Następnie wyłącz wbudowaną w Chrome wtyczkę Flash, pozostawiając tylko tą z systemu.

 

chrome.jpg

Win 10 się sypie. Niestety nie mam systemu bo kupiłem komputer bez niego. Nie mam co wgrać a xp nie działa na tym sprzęcie. Brak sterowników itp.

Teraz zniknęły mi ikony z pulpitu i ogólnie reakcja pulpitu na przyciski myszki. Menu podręczne też nie działa. Ten builc 10041 jest gorszy od 9XXX.

Teraz posiadam W8.1 x64. Flash jest niby pod x64/x32. Ten sam numer się dzieje.

Taki kod błędu mam:

 

Podpis problemu:

Chrome zjada dużo więcej ramu. tylko nie wszystkie procesy widzisz. A że FF ma 1 proces to widzisz, że zjada najwięcej

ROZWIĄZANE!

 

Pojawiła się oficjalnie sprawna wersja 64 bitowego Firefoksa. Dotychczas używałem wersji stabilnej X32 od Mozilli lub bety X64 znalezionych w necie. Jak się okazało - te znalezione różniły się wielkością instalatora. Prawidłowa wielkość Firefoksa x64 38.b1 to 41008KB a nie 42612KB jak w 98% znalezionych instalek!

Okazało się że było kilka robali w przeglądarce anglojęzycznej.

Oficjalna wersja 64 bitowa:

http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/38.0b1/win64/pl/

Flash działa. Dodatkowo przeglądarka jest już zaopatrzona w drugą wtyczkę od Adobe poprawiającą VIDEO na stronach.

Temat do zamknięcia. Męczę komputer od wczoraj wieczór i ani razu wtyczka nie padła.

 

Wszystko działa super na:

Windows 8.1 PRO x64

Windows 10 PRO x64 Technical Preview 10041

Testowane na szybkim łączu na kilkunastu stronach wypchanymi Flashem. Zero awarii.

Nareszcie!

 

Aha…

Wersje FREE antywirusów AVG i AVAST o kant d… można otrzeć!

Dopiero Kaspersky-PRO i Avira PRO znalazły śmieci w folderach Mozilli w Roamingu i w Program Files.

pliki:

las-vdc64.dll

msrow64.dll

export64.exe

Pliki pojawiają się w Firefoksie ściągniętym z neta dopiero po instalacji i podłączeniu neta więc jest gdzieś dziura bo w instalatorze ich nie ma.

Windowsowy antywirus seryjny też milczał!