Flash Player 17 ciągle ulega awarii w Windows x64 8.1/10

(Rajmundx) #1

Nie mam już sił. Używam Windows10 technical Preview build 10041 w wersji x64.  Od samego początku Flash Player zamula, zawiesza Windows i wyświetla komunikat: wtyczka uległa awarii.

Nie pomogło nic co zrobiłem a zrobiłem już:

1. ponowna instalacja Windows

2. instalacja różnych wersji Firefoksa, Chrome, Opery ...

3. sprawdzenie działania wtyczek w wersjach od 11 do 17 łącznie z betą

4. ustawienia pamięci dla firefoksa, podręcznych itp. itd.

Sytuacja jest nagminna we wszystkich przeglądarkach łacznie z IE w wersjach 10,11.

Sprzęt to : MB Asus H81MK + G1840 + 16GB DDR3-1600 Patriot + SSD PatriotBlaze w trybie SATAIII + HD4000.

Udzielam systemowo 2GB pamięci dla grafiki.

Wszystkie sterowniki w systemie pochodzą z Windows 8.1 PRO x64 i są najnowsze. Bios płyty najnowszy.

Internet LTE 4G w porcie USB 3.0

Nie wiem co robić. Chcę przeciągnąć na tym WIndows do dnia premiery i iść kupić BOXa lecz mam zastrzeżenia.

Moja wersja  WTP10 jest bardzo niedorobiona. Masa problemów łącznie z bootowaniem. Praktycznie zawsze z rana komputer zatrzymuje się na logo Windows i tylko reset pomaga.

Cały sprzęt jest nowy i przetestowany.

(KAZDAN63) #2

Muszę Cię zmartwić , bo nawet jak ukaże się się stabilna wersja W10  to problemy też będą (sterowniki , programy itd.) . Tak było w przypadku W7/8 i tak będzie zawsze w przypadku nowego systemu operacyjnego . 

(Rajmundx) #3

A jak to ma się w przypadku 8.1 PRO x 64?

Czy tam wszystko ok działa?

(KAZDAN63) #4

Na pewno jest stabilniejszy niż W10 . Ja nie planuję natychmiastowego przejścia z W7 na W10 i poczekam maksymalnie długo z darmową aktualizacją (choć lustrzaną kopię zapasową W7 na dysku sobie zostawię) . Słowem : przejdź na W8.1 PRO x64 lub W7 PRO x64 , bo W10 w “obecnym stanie” do codziennego użytku się nie nadaje .

(Thadrion) #5

dlaczego “muli” i ulega awarii?

sam sobie nawet podałeś odpowiedź.

pójdę dalej

a to oznacza, że nie powstała jeszcze wersja stabilna na system Windows 10. Fakt, ta obecna może działać, ale jako że jest to Technical Preview a sama wtyczka nie ma wsparcia dla tego systemu to czego się tu spodziewać :slight_smile:

po za tym… KTO NORMALNY używa TP do codziennego użytkowania…

(shadow_gold-man) #6

Niby w którym miejscu wysypuje się Flash Player?? Fakt faktem, że nawet na Windows 8.1 się wiesza. Tyle, że na Windows 10 robi to stanowczo mniej razy.

(Rajmundx) #7

Non stop podczas otwierania filmów np. w YT.

Wywala się także na Allegro i na forumowisko.pl

Tutaj też.

Gdy wejdę na stronę główną od razu wtyczka pada.

(KAZDAN63) #8

Jeżeli “chodzi” o GOOGLE CHROME :

http://forum.dobreprogramy.pl/wtyczki-adobe-i-shock-przesta%C5%82y-dzia%C5%82a%C4%87-firefox-t497118/

(Remix) #9

Też to przerabiałem…

Wpisz w pasku adresu w Chrome:

chrome:plugins

Następnie wyłącz wbudowaną w Chrome wtyczkę Flash, pozostawiając tylko tą z systemu.

chrome.jpg

(Rajmundx) #10

Win 10 się sypie. Niestety nie mam systemu bo kupiłem komputer bez niego. Nie mam co wgrać a xp nie działa na tym sprzęcie. Brak sterowników itp.

Teraz zniknęły mi ikony z pulpitu i ogólnie reakcja pulpitu na przyciski myszki. Menu podręczne też nie działa. Ten builc 10041 jest gorszy od 9XXX.

Teraz posiadam W8.1 x64. Flash jest niby pod x64/x32. Ten sam numer się dzieje.

(Rajmundx) #11

Taki kod błędu mam:

Podpis problemu:

(shadow_gold-man) #12

Chrome zjada dużo więcej ramu. tylko nie wszystkie procesy widzisz. A że FF ma 1 proces to widzisz, że zjada najwięcej

(Rajmundx) #13

ROZWIĄZANE!

Pojawiła się oficjalnie sprawna wersja 64 bitowego Firefoksa. Dotychczas używałem wersji stabilnej X32 od Mozilli lub bety X64 znalezionych w necie. Jak się okazało - te znalezione różniły się wielkością instalatora. Prawidłowa wielkość Firefoksa x64 38.b1 to 41008KB a nie 42612KB jak w 98% znalezionych instalek!

Okazało się że było kilka robali w przeglądarce anglojęzycznej.

Oficjalna wersja 64 bitowa:

http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/38.0b1/win64/pl/

Flash działa. Dodatkowo przeglądarka jest już zaopatrzona w drugą wtyczkę od Adobe poprawiającą VIDEO na stronach.

Temat do zamknięcia. Męczę komputer od wczoraj wieczór i ani razu wtyczka nie padła.

Wszystko działa super na:

Windows 8.1 PRO x64

Windows 10 PRO x64 Technical Preview 10041

Testowane na szybkim łączu na kilkunastu stronach wypchanymi Flashem. Zero awarii.

Nareszcie!

Aha…

Wersje FREE antywirusów AVG i AVAST o kant d… można otrzeć!

Dopiero Kaspersky-PRO i Avira PRO znalazły śmieci w folderach Mozilli w Roamingu i w Program Files.

pliki:

las-vdc64.dll

msrow64.dll

export64.exe

Pliki pojawiają się w Firefoksie ściągniętym z neta dopiero po instalacji i podłączeniu neta więc jest gdzieś dziura bo w instalatorze ich nie ma.

Windowsowy antywirus seryjny też milczał!