FlashGet 1.72 build 128 - menu kontekstowe w Operze

Pisałem w komentarzach pod nową wersją FlashGet’a 1.72.128, że jest drobny błąd, kodowanie znaków, zła interpretacja polskich znaków diakrytycznych w pliku Opery. Możliwe, że to wina twórców FlashGet’a,

jednak stawiam na niekompatybilność formatu kodowania w pliku .ini.

Sam nie wiem co tam trzeba zmienić, żeby było dobrze, jak ktoś wie,

to proszę tutaj napisać.

Oczywiście to nie jest jakiś krytyczny błąd, to tylko “źle wygląda”,

mnie osobiście drażnią takie niedoróbki, trochę w oczy kolą.

Chodzi o to co oferuje min. nowy FlashGet. Mianowicie menu kontekstowe

w przeglądarce Opera, ułatwiające pobieranie plików.

0b0914e748763507.jpg

Nie widać polskich znaków, tworzy się “krzaczek” - nie wygląda to dobrze.

fcaeb32122fbf237.jpg

c7eee27b7f515193.jpg

Grzebałem trochę w plikach, doszedłem do wniosku, że plik spolszczenia

“jcpls.ini” nie ma z tym nic wspólnego. Dotarłem do pliku “standard_menu.ini” w katalogu: C:\Program Files\Opera\defaults

56786c796b325e08.jpg

Widać, że brakuje kilku liter od słowa 'Ściągnij" - tu “inij”.

Ewidentnie brakuje liter, więc nie wiem czy to wina kodowania, czy przeoczenia KOGOŚ bo przecież

po wpisaniu polskich liter widać je później w menu kontekstowym, są wyświetlane prawidłowo.

Nie wystarczy dopisać brakujące literki, bo inaczej przy dwukrotnych uruchomieniu Opery

wraz z FlashGet’em czekaja nas kopie wpisów.

ed6ad20d0c490e66.jpg

Trzeba od razu po zmianie w trzech miejscach w pliku “standard_menu.ini” zabezpieczyć go,

przez kliknięcie na niego prawym przyciskiem myszy i wybranie właściwości, tam musimy

zaptaszyć “Tylko do odczytu”. Po tej “operacji” nic na nowo nie będzie się zapisywało w pliku,

czyli to czego chciałem. Taka mała kosmetyka, a cieszy, HEHE. :wink:

Jak komuś nie chce się grzebać to udostępniam już poprawione pliki, dla Opery 8.54, oraz 9.01.

http://rapidshare.de/files/28326642/Opera.rar.html

  1. Powinieneś utworzyć kopię tego pliku. Albo poprzez Preferencje, albo ręcznie skopiować do \profile\menu. Inaczej przy następnej instalacji zostanie podmieniony. Pół biedy jeśli instalator jest w wersji classic, wtedy można to odzyskać z katalogu \unist. Jak .msi to, pupa blada.

  2. Z tymi plikami menu jest tak, że program może dodawać swoje wpisy jako oddzielny plik a reszta jest pobierana ze standard_menu.ini.

Przykład - http://www.paciellogroup.com/resources/wat-about.html (na dole).

Najprawdopodobniej więc, Twoja Opera korzysta z takiego menu FlashGet-a i w momencie kiedy dodałeś nowe wpisy w standard_menu.ini pojawiły się podwójnie. W tym wypadku pomijasz to co napisałem w pkt. 1. Edytujesz ten flashgetowy pliczek.

  1. Nowym menu można zmienić nazwę - jak ma się kilka do wyboru, łatwo się pogubić, jeżeli wszystkie tak samo się zwą:

    [Info]

    Name=standard_menu + flashget

  2. Wyboru menu dokonujemy w Preferencje->Zaawansowane->Paski narzędzi.

Z tym kodowaniem jest coś mocno pochrzanione, jeszcze widać twórcy Flashgeta muszą się wiele nauczyć. Ale to i tak postęp.

C:\Documents and Settings\Nazwa_konta\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile\menu

Mam pusty, zawsze miałem, kiedyś używałem OperaGet 1.32, to taki jakby plugin do Opery, dodaje zmodyfikowane menu, które podmienia obecne, niestety nie widać wtedy np. w Operze 9 opcji “Zablokuj zawartość”. Rozstałem się z tym i korzystam z FlashGet’a 1.72.128.

Nic się nie dzieje, poprostu zrobiłem kopię tego pliku .ini z atrybutem tylko do odczytu i po instalacji Opery, FLasgHeta i ustawieniu w nim języka polskiego, nadpisuję w.w plik .ini i wszystko jest w porządku. Tu chyba jednak nei chodzi o kodowanie, a poprostu brak liter i jak zmodyfikujemy dopiszemy te brakujące to po paru właczeniach FlashGeta i Opery dopisuje znowu kolejne wpisy do menu, widocznie uznaje to za naprawę i interpretuje, że moja ingerencja coś zepsuła, dlatego wystarczy zabezpieczyć go tylko do odczytu, wtedy żadne zmiany nie są wprowadzane i co ważne działa.

Tak jak pisałem, plik .ini spolszczenia flashgeta nie ma tu nic do rzeczy. Testowałem wiele razy. Kodowanie w tym pliku jest dobre, skoro wyświetla dobrze znaki polskie, jak i w tym operowym, bo przecież też się okazuje, że z diakrytycnzymi nie ma problemu. Coś jest popchrzanione, no ale to mało istotne.

Wszystko by działało jak trzeba gdyby w ów instalce FlashGet’a odrazu w tym pliku był cały wyraz, jakbym umiał rozłożyć instalkę to pewnie bym się tam dostał. Szkoda zdrowia :wink:

Hmm, czyli skądś indziej musi się ładować.

Tego właśnie nie rozumiem, dlaczego po paru a nie od razu przy kolejnym ?. A może dzieje się to tylko wtedy, kiedy wywoływany jest do akcji FlashGet ?. Jeśli to “sprawdzanie”, zapisane jest gdzieś w np. deelelce, to nie ma sensu grzebać. Ale jeżeli w jakimś .ini lub w opcjach, to czemu nie.

Jak jest coś takiego lub podobnego - Dodaj do menu kontekstowego Opery, wystarczyłoby chyba odhaczyć. No nie mam FG, więc trochę zgaduję.

Menu jest chyba w wersji 8-ki , stąd brak niektórych opcji z 9-ki. Robi się tak jak napisałem wcześniej w pkt. 1 i potem kopiuje się odpowiednie wpisy z menu operaget czy innego progsa/pluginu.

Ale to w końcu producent ściągacza powinien zadbać oto, żeby wszystko działało bez zarzutu. Nie wszyscy tak jak Ty potrafiliby sobie z tym poradzić.

Chociaż nie używam FG tylko FDM-a liczę na to, że wykonają jakiegoś fix-a w następnych wersjach. Jednak dobrze byłoby im to zgłosić. Jak się tego nie zrobi, mają prawo myśleć, że jest wszystko w porządku.

Tak ogólnie, to chyba bardziej już nie można było tego dodawania opcji menu skomplikować. Jako odwrotny przykład - integracja FDM-a z Operą:

http://www.testopery.terramail.pl/integra.html

A kto nie wie jak, lub nie chce mu się dłubać, może użyć gotowca

Ściągasz, zaznaczasz, gotowe.