FlashGet nie sciaga plików

(Maliniaq) #1

Mam wielce frustrujacy problem z FlashGet v.160. Gdy chce sciagnac plik przy pomocy tego programu wyskakuje blad o nazwie "Socket Error=10061 polaczenie odrzucone. Co 5 sekund powtarza próbe laczenia, ale blad ciagle sie powtarza i tak za kazdym razem na kazdej stronie internetowej. lacze sie z internetem przez kablówke, lacze jest tak wolne jak modem analogowy wiec musze korzystac z FlashGeta. Bardzo prosze o pomoc.

(Ks Kamilp Nr 8) #2

To jest normalna systuacja we FlashGecie, a spowodowana jest ona czesto tym, ze za duzo ludzi proboje czesto sciagac dany plik. Sproboj sciagnac normalnie prze IE i tez napewno nie dasz rady poniewaz sa jakies ograniczenia w sciaganiu.

(Maliniaq) #3

Dziekuje ze odpowiedziales ale z pewnoscia to nie to IE sciaga pliki bez zastrzezen tylko, ze wolniutko okolo 3kb/s. Próbowalem na róznych plikach i róznych stronach, ale blad jest wciaz ten sam.

(Monczkin) #4

może masz źle skonfigurowany program (chociaż jeśli wszystko jest ustawione domyślnie nie powinno byc problemu)

być może administrator sieci źle skonfigurował serwer, lub firewall nie pozwala na takie połączenia - tak czy inaczej skontaktuj się z administratorem - łaski nie robi i musi ci pomóc w końcu za coś kasę bierze od Ciebie :slight_smile:

(Maliniaq) #5

Nie wiem czy to jest wazne ale po prawidlowym skonfigurowaniu kont w Outloku 2003 jak i Expres poczty nie da sie wysylac poniewaz nie chce laczyc z serwerem POP3 byc moze to wina operatora, jezeli ten problem jest powiazany z FlashGetem to sie skontaktuje z operatorem, ale jezeli to nic nie da to moze ktos ma inny pomysl na rozwiazanie tego problemu?

(Monczkin) #6

nie używasz u siebie na komputerze żadnych firewall'i ??

z tego wynika, w moim przekonaniu, że wina leży po stronie administratora

(Cezary Nowak) #7

...Bardzo często Flash get nie ściąga z ftp.'ów - u mnie się zwykle wywala bez podania przyczyn

(Maliniaq) #8

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Skontaktowałem się z Adminem sieci i poradził mi bym odinstalował antywirusa bo to on jest przyczyna problemu. Facet miał racje uzywalem G Data AntyVirenKit Pro 2004 gdy go odinstalowalem FlasGet zaczął działać, ale niewpełni dzieli plik na 5 ale tylko jeden "kanał" działa i ściąga pozostałe 4 zgłaszają błąd typu "421 Too many connections from your IP address.Goodbay" albo " 331 User name okay. Give your full Email address as password" i kilka innych nigdy nie używałem FlashGeta więc nie wiem co to oznacza.

(Ks Kamilp Nr 8) #9

Niektore pliki tylko mozna 1 "kanalem" ciagnac. Tak niestety jest i bedzie zapewne.

(Czaszi) #10

To takze zalezy od stronki - czy zezwala na wiecej niz 1 polaczenie z danego IP