FlashGet zawiera Trojany

Witam,

Od czasu gdy mam Kaspersky IS7.0 nie mogę używać FlashGet.Nawet próba instalacji pobranego FlashGeta przy pomocy witryny DOBREPROGRAMY kończy sie usunięciem przez Kasperskiego ponieważ

2008-01-26 18:44:19 Plik k:\downloads\uzytkowe\flashget\flashget196en.exe//#: wykryto koñ trojañski ‘Trojan.Win32.Agent.egi’.

Czy może mi Ktoś coś doradzić ?

Pozdrawiam,

Martin.

Jak pamiętam Flashget posiadał jakieś spyware czy tam adware.

Spróbuj Wellgeta. Bardzo przyjemny.

U mnie Kaspersky nic takiego w najnowszej wersji nie wykrywa. Program zdaje się być czysty. Skąd pobrałeś instalkę?

Tak kiedyś posiadał, teraz program jest darmowy więc nie powinien posiadać żadnego syfu. No ale różne opinie krążą. Na stronie domowej jest napisane “100% Clean and Free”.

Potwierdzam, że w najnowszej instalce KAV 7 wykrywa trojana. Lepiej zainstalować poprzednią wersję. Choć na pewno jest to nadwrażliwość Kaspreskiego, bo nie chce mi się wierzyć, aby producent tak popularnego programu dodawał trojany do instalek.

Jeśli wykrywa na podstawie zachowania a nie baz to zbyt rygorystycznie ustawiona heurystyka.

Sprawdź innym skanerem jeśli ok.to wyłącz KIS na czas instalacji a później dodaj do zaufanych.

To że jest darmowy nie znaczy że wolny od syfu.

Tego nie powiedziałem. Nie znaczy też, że skoro darmowy to zasyfiony. U mnie Kaspersky nic nie wykrył ale zapomniałem dodać, że używam KIS w wersji 6.0. Proponuję przeskanować instalator FlashGet’a kilkusilnikowym skanerem on-line:

http://virusscan.jotti.org/

Wtedy sprawdza powinna się wyjaśnić.