Folder Repository, proces wbemcore, prośba o przetłumaczenie

(Severin101) #1

źródło: _http://www.hanselman.com/blog/Svchostex ... itory.aspx_

Od jakiegoś czasu proces wbemcore.dll zżera 99%CPU co utrudnia normalną pracę na laptopie. Dzieje się to tylko wtedy jak mam podpięty kabel sieciowy z dostępem do internetu, gdy go wyjmę problem ustępuję, ale internet jest mi niezbędny dlatego powyższy problem chcę wyeliminować. Znalazłem rozwiązanie problemu, ale niestety jest napisane w języku angielskim i niektórych rzeczy nie rozumiem, z związku z tym mam cztery prośby:

1. O co chodzi w tym co jest pogrubione na niebiesko? Nie za bardzo rozumiem...

2. Czy ja w c:\windows\system32\wbem\ mam usunąć cały katalog Repository czy tylko jego zawartość?

3. Jaką funkcję w Windowsie pełni katalog Repository i pliki się w nim znajdujące?

4. Czy to w ogóle jest bezpieczne? Nie wystąpią jakieś komplikacje po wykonaniu tych czynności?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

(Severin101) #2

Proces wbemcore.dll zużywa 99%CPU tylko wtedy jak mam podłączony kabel sieciowy z dostępem do internetu, gdy odepnę kabel to wbemcore.dll przestaje zużywać tyle procesora, problem ten nie występuje jak korzystam z bezprzewodowego dostępu do internetu. Ale jak jestem w akademiku to korzystam z kabla sieciowego, czy to co jest napisane w pierwszym poście może rozwiązać problem?