Folder z którym nie da się nic zrobić

Witam

mam taki problemik…

Miałem partycję C na której miałem bardzo mało miejsca od kolegi dowiedziałem się że da się ją powiększyć za pomocą programu Partition Magic. Więc użyłem tego programu by scalić dysk C i dysk D.

Byłem bardzo ucieszony bo dysk stał się o wiele większych jednak jak sobie przypominam podczas pracy z tym programem trzeba było nadać nazwę dla nowego folderu gdzie znajdą się rzeczy z dysku D.

Więc nadałem nazwę i program wykonał polecenie scalenia.

Po tym na tym scalonym dysku C został ten folder odziwo nie da się go ani usunąć ani otworzyć ani nic innego do wykonania…

Wszystkie inne pliki i foldery na dysku C zajmują 15GB a on 10GB (jak się wejdzie w właściwości tego folderu pisze że zajmuje 0 B!) i chciałbym otworzyć go i normalnie na nim pracować ale wyskakuje taki oto komunikat:

i co mam zrobić?

z góry pięknie dziękuje

jak chcesz otworzyc wez prawym i otworz wtedy powinien se otworzyc

napisałem że nie da się otworzyć…

yhhh :roll:

Nie wiem czy to widać, ale na forum używamy polskiej pisowni.

Proszę więc edytować własnego posta przy użyciu przycisku icon_edit.gif

wracając do tematu przypominam o co chodzi w tym temacie…

mianowicie folder który jest nieodstępny

Może należy wyłączyć proste udostępnianie plików, a następnie przejąć folder na własność:

Mój komputer>>Narzędzia>>Opcje folderów>>Widok>>Ustawienia zaawansowane>>wyczyścić pole wyboru Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)>>OK.

1.Kliknij PPM na folder, który chcesz przejąć na własność >> Właściwości.

2.Kliknij kartę Zabezpieczenia, a następnie kliknij przycisk OK w oknie komunikatu Zabezpieczenia (jeśli się pojawi).

3.Kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie kliknij kartę Właściciel.

4.Na liście Nazwa kliknij własną nazwę użytkownika, nazwę Administrator, jeśli zalogowano się jako Administrator, lub kliknij grupę Administratorzy.

Jeśli chcesz przejąć na własność zawartość folderu, kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów.

5.Kliknij przycisk OK.

Jeżeli masz XP Home musisz to zrobić w trybie awaryjnym

:slight_smile:

Aby usunąć plik użyj tego

Leon$ dziękuję Ci serdecznie!