Foldershare i cos podobnego

Witam. Szukam programow ktore byly podobne jesli chodzi o dzialanie do foldershare - chodzi oczywiscie o przesylanie plikow.

Moze kojarzycie taki program ktory dziala podobnie tylko ze nie kojarze nazwy…cos w stylu disc web access czy jakos tak.

Chodzi mi to zebym mogl udostepnic duzo plikow w sieci - zakladanie jakiegos serwera nie wchodzi w rachube gdyz pliki beda widoczne u osob ktore maja tego samego internet providera a chcialbym zeby wszyscy mogli je widziec - upraszczajac: jakis program do udostepniania plikow w sieci z lokalnego dysku niewymagajcy instalowania “klientow” . Mam nadzieje ze mniej wiecej wiecie o co chodzi.

Nie wiem jak to moge jeszcze prosciej wytlumaczyc…moze tak: program stawiajacy serwer FTP ale tak jakby z IP zewnetrznym :smiley:

Mam nadzieje ze ktos pomoze, thx z gory

Hmm… może ten program cię zainteresuje

BadBlue Excel Web Spreadsheet Collaboration Server 2.71 lub Nakido

Serwery FTP do takich celów w ogóle sie nie nadają. Jest jeszcze jedno rozwiazanie. Tworzenie torrentów i udostepnianie na serwerze a linki zapodajesz na stronie www ale nie interesuję cie to.

Thx za odpowiedz.

Torrenty raczej nie wchodza w rachube z racji niskich transferow - poza tym jakbym mial duzo plikow to musialbym je spakowac rare…zrobic torrenta…wysylac etc, duzo czasu by pochlonelo a przeciez nie wszyscy chcieliby sciagnac wszysto :smiley:

Odnosnie Nikido to znalem juz wiec nie o to chodzi, ten pierwszy testuje teraz wlasnie ale widze ze to jednak nie to - tworzy dobry serwer jesli chodzi o siec lokalna i do tego jest wrecz znakomity bo oferuje duzo opcji natomiast nie tworzy serwera zewnetrznego :frowning:

Jesli chodzi o takie programy do tych lokalnych to polecam Abilisty Server - to jakby ktos wszedl i chcial sie pobawic :smiley:

Czekam na dalsze propozycje ale dzieki jeszcze raz za ta co juz jest

A jakie masz łącze ? Serv-U albo BulletProof FTP Server też są dobre.

Lacze - kablowka NS ( normalna-standardowa ) :smiley:

Patrzylem na uslugi jakie oferuje moj internet provider i jest tam takie cos ze mozna miec wlasne zewnetrzne IP no ale to kosztuje… jesli bym sobie takie cos zapodal to by problemu nie bylo a i pewnie temat by nie powstal

Co do ostatniej odpowiedzi - thx, sprawdze te programy w najblizszym czasie