Foldery "Boot" i "msdownld.tmp" na partycji E:\ po Combofix


(Morph) #1

Jak w temacie. Po pierwszym uruchomieniu ComboFix na E:\ utworzyły mi się jakieś dziwne foldery i nie mam za bardzo pojęcia co z nimi zrobić, ani do czego służą. Wewnątrz "Boot" jest jakiś plik 'memtest.exe' , a ponad nim znajduje się jeszcze masa folderów, każdy z nich zawiara plik 'bootmgr.exe.mui' . "msdownld.tmp" jest pusty.

Możliwe, że to mogło też pozostać po użyciu programu Dr.Web CureIt. Uruchamiałem jeden po drugim i w tym momencie nie jestem w stanie stwierdzić skąd mi się to wszystko wzięło i co z tym dalej począć.

Proszę o poradę.


(system) #2

ComboFix należy uruchamiać na Pulpicie. Wszystkie pozostałość po pracy tego programu można wyrzucić do Kosza, chyba..., że coś nie jest w porządku w systemie i chce się przywrócić elementy wyrzucone przez ten program.


(jas_fasola) #3

Czy to jest notebook? Bo z tego co mi się wydaje to chodzi ci o partycje recovery. Nawet plik: bootmgr.exe.mui mi do takiego stanu rzeczy pasuje.

-- Dodane 15.07.2010 (Cz) 19:49 --

  1. Nie koniecznie należy uruchamiać z pulpitu. Nie raz to robiłem z 2 partycji czy innego folderu i działał jak należy. Uruchamiając sam się rozpakowuje na dysk C:.

  2. Trzeba wiedzieć jakie to pozostałości.


(deFco247) #4

Pytanie podstawowe - w jakim celu go uruchamiałeś?

Folder BOOT należy do Konsoli Odzyskiwania, a msdownld.tmp to pozostałość po jej pobieraniu.


(Morph) #5

Zgadza się, to laptop, ale E:\ to zwyczajna partycja z plikami, a recovery znajduje się na tym samym HDD, z tym że jest to w tym momencie wyłącznie dysk na dane, a partycja recovery została sformatowana. Jako systemowy mam już zamontowany osobny napęd (7200rpm mimo wszystko robi różnice :))

PS. ComboFix był odpalany z partycji D: i ani tam, ani na C: żadne nowości się nie pojawiły (przynajmniej nie tak widoczne jak tamte foldery na E:)

Folderu Boot nie da się usunąć, ponieważ jest otwarty w innym programie.


(96jasio96) #6

Nie zapominajcie że ComboFix ,to nie jest takie tam gówienko które można sobie od tak używać! Od tego jest nieingeryncyjny OTL.


(Morph) #7

Pytanie:

Można odpalać ComboFix na Windows 7 64 bit?

Po użyciu na 32 bit nie zauważyłem, żeby działo się coś złego przez następny miesiąc, a progs jako jedyny wykrył, że jest coś nie halo z explorer.exe i coś tam ponaprawiał ; )


(deFco247) #8

Nie. Combofix nie działa na systemach 64-bitowych.