Foramat dysku przy instalacji Windows Vista

Mam Windowsa XP, ale chce go usunąć i zrobić format dysku, a potem zainastalować Windows Vista. Słyszałem, że da się sformatować dysk z poziom instalatora Visty. Jak to zrobić. Jeszcze tego nigdy nie robiłem. Proszę opisać krok po kroku (co i gdzie kliknąć). SERDECZNE DZIĘKI. :frowning: :smiley:

Wybierasz nową instalację (czy jak tam to będzie po polsku), i masz mozliwosci wyboru partycji na ktorej chcesz Viste zainstalowac. Tam gdzies bedzie opcja formatowania, nie pamietam dokladnie. Bez problemu dojdziesz.

Witam.

W momencie zapytania systemu na jakiej partycji chcesz zainstalować windows vista, klikasz na tę partycję, a pod tym okienkiem masz wtedy aktywne opcje takie jak usuń partycję, format… e.t.c :slight_smile:

Tylko zważ na to, że Vista potrzebuje więcej przestrzeni niż XP, upewnij się że partycja ma odpowiedni rozmiar.

Ja mam 3 partycje jak je razem skasować??

Instalujesz Viste na dysku np. C, a potem po zainstalowaniu oprogramowania formatujesz pozostałe partycje

ale kolega ich nie chce formatować tylko:

Podczas instalowania windows vista, i wybierania na jakiej partycji masz zamiar zainstalować windows vista, zanzczasz po kolei każdą z partycji a następnie wybierasz opcję usuń /delate :slight_smile:

Tak postępujesz z każdą partycją, której już na dysku nie chcesz mieć