Format a partycje w windows 7

witam, chciałbym sformatowac kompa ale jedna kwestia mne zastanawia, ostatnio pracowalem na róznym sprzecie i sam nie jestem pewien, czy moge usunac partycje podstawowa na ktorej jest obecnie system w7 i usunac 3 partycje, połączyć je i zainstalowac tam windowsa, czy nie mozna usunać partycji podstawowej?

Z poziomu instalatora Windows możesz usunąć partycje wszystkie lub użyć programu GParted Link :arrow: http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro … 13209.html

W trakcie reinstalacji systemu operacyjnego Windows 7, bo chyba o to Ci chodzi, możesz zrobić z dyskiem i partycjami wszystko co chcesz, tj. usunąć wszystkie partycje, utworzyć takie, jakie chcesz, i zainstalować system gdzie sobie życzysz. Wszystko jest w instalatorze systemu, trzeba tylko otworzyć jego Opcje zaawansowane.

oprócz wyboru systemu plików tylko ntsf jest dostępny oraz szybkie formatowanie pełnego nie ma

Witam. Pytanie tylko, po co kasować i łączyć partycje ?? Jeżeli będziesz chciał mieć wszystko na jednej partycji,

trzeba pamiętać, że jeśli będziesz musiał zrobić format, to stracisz wszystko, jeśli wcześniej tego nie ponagrywasz na płytkę,

albo nie zabezpieczysz w inny sposób przed utratą dla Ciebie ważnych rzeczy.

  • Pawcio1212 trzeba rozróżnić, że szybkie formatowanie, a wgranie systemu na nowo, to są 2 różne rzeczy.

Samo formatowanie ( np w XP ), odbywa się szybko, nawet bardzo szybko, ale wgranie samego Windows - a, to przeważnie 30 minut.

Tak samo formatowanie w Windows 7 jest szybkie, wgranie systemu też nie stanowi większego problemu, a instalacja żywcem przeniesiona z Linux - a

po co? już tłumacze bo jakiś czas temu usunąłem partycje przywracania od visty i zwolniło mi to 10gb, za mało by czymś zapełnić a za dużo by to zostawić, dlatego to pytanie ponieważ chciałem (i zrobiłem tak) format i usunięcie partycji c z windowsem, pozostawienie dokumentów i niezbednych wszystkich instalek (chrome, ccleaner, gg, adobe readeer etc…) na partycji d i ucunięcie partycji e i połączenie jej z usuniętą partycja C i tak ogarnąłem formata w godzinkę ze wszystkim, a nie byłem pewien czy można usunąć partycje z systemem bo w xp chyba nie było to możliwe. to tyle, dziekuje wszystkim :smiley:

W XP da się usuwać instalacją systemu partycje, i tworzyć je na nowo :slight_smile: Sam tak robiłem :slight_smile: