Format bez płyty i NTLDR

Witam!

Potrzebuje pomocy, aczkolwiek coś popsułem nieświadomie zapewne w moim komputerze*stacjonarnym). Po restarcie winda nie chce się włączyć i wyskakuje komunikat: NTLDR is missing. Ctrl+Alt+Del to restart.

Oczywiście po restarcie jest to samo. Chciałbym sformatować komputer. Nie zależy mi na żadnych plikach, pragnę jedynie aby znów mógł normalnie działać. Co gorsza nie mam płyty do Windowsa. Nie żebym zgubił, lecz WIndows był tam wbudowany. Tak. Dostałem komputer, podłączyłem, odpaliłem i automatyczna instalka windowsa. Po prostu wszystko w nim było jak na tacy gotowy do użycia.

Jak mogę go sformatować? Bez płyty? Powiem tylko że po uruchomieniu peceta wyświetla się niebieskie tło z wyeksponowanym logiem firmy “HP”, a niżej:

-Diagnostics

Proszę o pomoc ![-o<

Witam bez płyty windy nic nie poradzisz , żeby zainstalowac system od nowa jest ona ci potrzebna. Bez plytki nic nie zrobisz.

Próbowales przez konsole odzyskiwania systemu lub w trybie awaryjnym cos robic??

A F11 próbowałeś naciskać?

A F11 wciskałeś? System Recovery znaczy odzyskiwanie systemu :slight_smile:

A tak od strony technicznej - wiem że można zainstalować Windowsa z pendriva USB - ktoś wie jak?

Witam!

Mój kolega ma lapka z vista, wraz z komputerem nic nie dostał, nie dostał płyty z oprogramowaniem. I w biosie musisz przestawić z czego ma bootować zamiast z płyty to z dysku twardego bo podejrzewam że jak kupiłes kompa i system ci sie sam odpalił tz. ze masz Win Xp na kompie. Jeżeli nie dasz rady żeby bootował z dysku to pożycz od kogoś windka i zainstaluj bo chyba cd-kay masz.

Próbowałem wciskać F11.

Lecz tam dostępna jest opcja tylko robienie kopii zapasowej. Więc wnioskuję że muszę posiadać płytę?

Sprubuj tej opcji jak być cos to zrestartujesz komputer lub anulujesz proces ktury wyskoczy

hmmm…

Dziwna sprawa.

Biorę opcję zrobienia zapasowych plików i tam standardowo wyświetla się przeglądarka do zaznaczenia co zapisać.

A tam na dole napis że zajęte jest tylko 70 MB z 120 GB

to sprubuj coś małego “ocalić” i sprawdz czy puźniej bedzie instalator windows