Format bez płyty

(Pablo0311) #1

Witam,

Mam problem z windowsem otóż od nowości miałem jakieś problemy z tym systemem (nie wykrywał czasami DirectX). Postanowiłem więc go przeinstalować. Niestety nie miałem płyty a nie zrobiłem na początku kopii zapasowych. Koleżka powiedział że to załatwi bo windowsa ma na pendrivie niestety jak się okazało po pewnym czasie wgrał mi pirata, nawet nie używając oryginalnego kodu z mojego laptopa. Mam teraz kilka problemów gdyż minimalizuje mi ekran do pulpit podczas grania, nie można zainstalować niektórych aktualizacji, podczas pisania kursor jakby sam przeskakiwał przez co wychodzą czasami dziwne słowa jeżeli nie sprawdzam czy jest to dobrze napisane na ekranie. Moje pytanie jest więc następujące czy mogę jakoś przeinstalować system do pierwszej wersji nie posiadając płyty z windowsem.

Z góry dzięki za pomoc

(j24) #2

Z twojej wypowiedzi wynika, że posiadasz naklejkę na laptopie czyli masz windowsa legalnie. Wystarczy znaleźć u znajomego płytę do pożyczenia lub w internecie obraz płyty i legalnie zainstalować ze swoim Numerkiem z obudowy.

Inna sprawa to jest pytanie czy ten "fachowiec" co ci instalował to wykonał ci formata wszystkiego czy też nie, bo wygląda, że nie wiesz o ukrytej partycji recovery którą może jeszcze posiadasz a służy ona do reinstalacji

(Pablo0311) #3

Czyli mam rozumieć że mimo formatu dysku recovery nadal może nadal się na nim znajdować??

-- Dodane 04.08.2013 (N) 19:53 --

No właśnie jest naklejka tylko nie widać już jaki system to był ale zdaje mi się że Home Premium. No i zastanawiam się jeszcze czy jest jakaś różnica gdybym zamiast wersji 64-bit wgrałbym 32 i na odwrót. A wracając do partycji recovery jak ją znaleźć jeśli już.

(j24) #4

To zależy jaki format został zrobiony. Jak formatujemy jedną partycję to inna sprawa a jak formatujemy poprostu cały dysk no to inna sprawa. Nie mam Laptopa i z pamięci nie wiem jak się uruchamia reinstalację z recovery. Może ktoś podpowie a poza tym jest Google oraz instrukcja obsługi.

Co do naklejki to słabo że nie wiesz jaki to był Windows Home czy Premium? Co do 32Bit czy 64Bit to nie ma znaczenia i tylko jest twoja decyzja jaki sobie rzyczysz.