Format C Windows 7

Siemka. Otóż chciałem chciałem sformatować 7ke ponieważ od kupna (marca) zrobił się niezły syf. I formatuje C ale, zanim to zrobię chcą w intrukcji aby ustawić w BIOSIE cd/dvd uruchamianie a ja kompletnie nie wiem gdzie to jest:/ Gdy laduje system naciskam F9 ale nigdzie tam nie ma tego cd/dvd,a ni chociaż słowa boot.Pozatym tło tego bioosu mam czarne a nie niebieskie, litery białe.Gdzie tego szukać zalezy mi na czasie.Dziękuje, aha moja plyta glowna GIGABYTE

Naciskaj Delete :wink: .

a czemu naciskasz f9? żeby zrobić format to najlepiej wsadz plytke do napędu cd/dvd wyłacz i włącz komputer i podczas uruchamiania wciskaj klawisz f8 wyswietli sie obcja uruchom z dysku czy cd/dvd podswietlasz cd/dvd enter i jedzie już nagrywanie 7mki-no chyba że gygabyte ma inne ustawienia,ale ja to robie przez f8 sprawdz

Dodane 18.02.2011 (Pt) 8:50

f12 klawisz wywołujących Boot Device Menu

a to chyba twoj bios

http://cache.lifehacker.com/assets/reso … x-bios.jpg

Dodane 18.02.2011 (Pt) 9:02

JESZCZE mam taka podpowiedz moz tobie coś to podpowie!!

Instrukcja ustawiania napędu CD/DVD przy starcie:

Podczas startu komputera (ok. 1-3s po włączeniu) wchodzimy do BIOSA

Przechodzimy do zakładki „Advanced Bios Setup” lub sekcji z napisem Boot (różnorodność płyt głównych).

Rozglądamy się za słowami: „First Boot Device”, „Second Boot Device”, “Third Boot Device”. Podświetlamy „First Boot Device” i wybieramy CD-R lub DVD-R lub Optical drive).

Wycofujemy się naciskając „Esc”, po czym zatwierdzamy zmiany wchodząc na „Save & Exit Setup”.

Od teraz wystarczy włożyć płytkę np. z Windows 7 i jeżeli wszystko się udało to zauważymy, że w momencie w którym Windows zaczynał się ładować zobaczymy napis „naciśnij dowolny klawisz, aby uruchomić program z napędu CD”