Format dwóch partycji

Chciałbym sformatować dysk C (tam gdzie mam Windowsa) oraz dysk G (tam gdzie mam gry i programy).

Zostaje mi natomiast jeszcze jedna partycja - F (mam na niej mp3 i filmy).

Teraz moje pytanie:

Czy jak sformatuje dysk C i G to pliki na partycji F nie będą w żaden sposób uszkodzone i czy będą normalnie działały po instalacji Windowsa?

Tak 8)

Pod warunkiem że są to dane, jeżeli są to programy wymagające instalacji, mogę one nie działać poprawnie po ponownej instalacji systemu.

Nie będę formatował tylko dysku z mp3 i filmami, więc one raczej będą działać, tak?

Jeśli na tej nieformatowanej partycji miałbym np. FlashGeta to zapewne on by nie działał :slight_smile: ?

Tak bo są to typowe dane 8)

Na dwoje babka wróżyła, większosc programów nie ruszy bez wpisów w rejestrze (który domyślnie jest na C) są jednak i takie którym to nie przeszkadza.

Podejrzewałem, że wszystko będzie działać, ale wolałem się upewnić, bo nigdy nie formatowałem tak oddzielnie.

Dziękuję Ci fiesta.

:slight_smile:

Wszystko bedzie działać OK. Jak jest to Win XP to formatowanie C mozna wykonać podczas instalacji (FAT 32 lub NTFS), dysk G można sformatować z poziomu windowsa (upiera sie wtedy na system plików NTFS), lub mając płyte instalacyjną, odpalając ją mozna przeprowadzić format w Fat32 lub NTFS.

Pozdrawiam