Format dysku i instalacja

Ileż razy można napisać to samo ?

A podanie linku jest działaniem prawidłowym

Sorry za blad format x: x to litera partycji ale tamten wpis tez dziala

Pyra narzekasz na JN a samemu ci się pisać nie chce jak widzę :? Nikt tu nie jest wróżką i nie wymysli nic mądrego jak ty napiszesz: “nie chce mi sie zainstalować, co zrobic żeby chciało?” Możliwosci jest mnóstwo. Pytałem czy Windows wyswietla jakieś komunikaty, czy pisze coś dlaczego nie chce, co mu nie pasuje? Czy po prostu staje i nic. i w którym momencie instalacji to się robi? Co widzisz na ekranie jako ostatnie przed tym “błędem” czy czym tam innym?

poprostu wiem jak isę robi format i nie msuze czytać bo nie robie czy robiłem 1 raz…

poprostu formatuje 98 i pytanie jest czy inslowac XP tak i nic isę nie dzieje XP nie chce się zainstalowac żadnego komunikatu nie ma ,czekałem z kumplem 40 min i nic i zainstalowaliśmy 98 i wszystko jest git…

umnie format i instalacja poszla bez problemu :slight_smile:

ale niema internetu wlaczam i wyskakuje czy polaczyc w trybie ofline

co mam zrobic ?

A jaki masz internet i przez co podłączony.

no zanim sformatowalem dysk i zainstalowalem xp wszystko dzialalo

a internet w bloku jeden gosc ma podlaczony i mamy od niego internet nie wiem jak to sie nazywa

siec lan ?

i o co chodzi ''jaki internet mam ‘’ ?

A sterowniki do karty sieciowej wgrane i karta sieciowa pracuje prawidłowo.

A jak gość podłączał internet to konfigurował Ci kompa,jak tak to może trzeba go zaprosić.

I to zrób.

Opcje internetowe - połączenie - ustawienie sieci lan zaptasz automatycznie wykryj ustawienia.OK,restart kompa i zobacz.

sterownikow i karty sieciowej nieinstalowalem samo sie chyba zainstalowalo bo pisze ze siec dziala i polaczenie

ten komputer nie jest u mnie ale gosc napewno tam konfigurowal wczesniej

automatycznie jest zaznaczone

jeszcze jak otwieram ie to nadole pisze trwa odnajdywanie witryny a pozniej trwa wykrywanie ustawien serwera proxy czy cos takiego i pozniej wyskakuje okienko czy polaczyc w trybie offline

Czyli trzeba zawołać gościa i niech ustawi neta.

Podczas inastalcji win XP gryzie się z niektórymi modelami kart graficznych ze stajni NVIDII. Spróbuj na czas instalacji podmienić kartę graficzną na jakąś ATI. Po zainsatlowaniu OS kolejna podmianka i instalacja sterów.

Witam

A tak przy okazji - ile razy zdarzyło Wam się formatowac ten sam dysk ? Czy ilość formatów wpływa na jakośc i działanie twardziela ?

Podobno nadmierne formatowanie dysku (w małych odstępach czasu - np. dzień) jakoś wpływa na żywotność tego dysku.

Jeśli formatujesz dysk, że tak powiem w “normalnych” odstępach czasu, nic nie będzie.

wszystko juz dobrze ale mam problem z glosem a sciagalem kodeki ale chyba do filmow screeeen6jt.jpg

obraz jest ale niema glosu

wsadź płytę z sterami od płyty głównej i poinstaluj co trzeba

no zaintalowalem to kontroler multimediow audio i cos sie zmienilo ale jakis blad jest screeeen1nu.jpg

ale nima glosu

screeeen0cd.jpg

i cos takiego mi wyskoczylo

screeeen1tt.jpg

Jaka płyta i na jakim chipie.

Stery do płyty głównej i karty muzycznej musisz mieć do systemu XP - sprawdź.

Zobacz dokładnie co za chip karty muzycznej i ściągnij ster.

http://www.cmedia.com.tw/e_download_01.htm

Zrobiłeś reset biosu na default.

a gdzie mam sprawdzic jaka jest karta ?

Książka do płyty głównej i poczytaj specyfikacje.

Program Everest

http://download.chip.pl/download_132148.html

Podaj jaka płyta główna.

Na pewno jest C-Media AC97 tylko jaka.

niewiem gdzie to sprawdzic a zksiazek niewiele sie dowiedzialem moze jej nawet niemam gdzie mam to wszystko sprawdzic ?

a ten link co odales niedziala

c-media ac97 audio device pisze