Format filmu

chciałbym sie dowiedziec jaki jest format pliku filmowego żeby do odtwarzania nie potrzebował kodeków i chodził na każdym komputerze (takie coś jak wav dla plików muzycznych)

Hmmm często zdarza się ze beż zadnych kodeków chodza niektóre formaty filmów, ale nie są one wyświetlane poprawnie/

Takim użytecznym formatem jest .avi

Ale radzę instalowac kodeki przeciez nie zajmują duzo miejsca, dają mozliwośc konfiguracji oraz niepowtarzalną jakość obrazu.

chodzi mi o to że w pracy maturalnej mamm fragmenty filmów i nie wiem czy na komputerze w szkole sa kodeki

więc chciałbym przerobić te fragmenty na format który pójdzie na 100%

Format avi napewno pójdzie chodż nie będzie zachwycał jakością :slight_smile:

Ewentualnie jesli na komputerze w szkole jest zainstalowany windows media player to powinien ruszyć również format wmv

PS. a nie bezpieczniej będzie ściągnąć paczkę kodeków z neta i poprosić nauczyciela jeszcze przed egzaminem o zainstalowanie ich na komputerze.

Ja np. dzisiaj instalowałem kodeki na szkolnym laptopie aby nie było problemów, gdyż jeden z uczniów o to prosił.

ale mi się wydaje że format avi to może być zakodowany kodekami a czy nie ma jakigoś formatu który na pewno nie jest zakodowany?

Nie, ale te dwa formaty są najbezpieczniejsze 8)