Format i instalacja XP

Mam problem bo po włożeniu CD z XP nie chce się zacząć formatowanie … Normalnie włącza się komp do momentu wybory XP prof. lub Instalator systemu (ktoś chcail chyb instalować ale coś mu nie wyszło). Zmieniłem już w biosie First boot na CD-Rom ale nadal nie chce się zacząć formatowanie. Co zrobić ?

do formatowania partycji polecam program GParted, masz większą kontrolę nad tym co robisz a przy okazji jest bardziej przystępny dla mniej doświadczonych użytkowników (graficzny interfejs, itp.)

Ale ja juz nie pierwszy raz robie takie cos … i jakieś dośwaidczenie mam zawsze styknęlo w biosie zmienić a ten jakis uparty…

i3p1270008j

Zakładam że system oryginał :smiley:

Stary jest czytnik?

W każdym razie proponuje zrobienie kopi płyty instalacyjnej na nowy CD i nie nagrywaj zbyt szybko max 16

Ja osobiście miałem też taki przypadek iż płytka oryginalna nówencja z SP3 i chyba miałem podobne problemy, również formatowałem/dzieliłem HDD przez 2 inne programy i skutek taki sam niemożność instalacji systemu, zrobiłem kopię oryginalnej płytki i poszło jak po maśle.

tak XP ori i tez pomyslalem ze coś z plytka więc wziąłem Cd z Vista też ori (wiadomo z lapkiem sie dostawało) i vista tez nie chce ruszyć … Tak jakby tej plyty nie widzi …

Dodane 27.01.2010 (Śr) 16:19

Teraz cos takiego się pokazuje:

Boot from ATAPI CD-ROM: Failure …

Disk Boot failure, insert system disk and press enter

Witam

Sprawdź czy w napędzie CD masz zworkę ustawioną na Master.

U mnie tak się działo kiedy przełożyłem napęd z innego komputera gdzie były 2 napędy i zapomniałem przełożyć zworkę, która była na SLAVE a na dysku był trochę zepsuty XP i on się pierwszy uruchamiał pomimo ustawienia bootowania na CD.

Gdy przłożyłem zworkę na Master instalator uruchomił sie z płytki CD bez problemu.

Pozdrawiam,

dobra już sobie poradziłem w biosie przestawić jeszcze inne rzeczy trzeba było.

Czy moze mi ktos powiedziec co sie dzieje, jezeli przy instalacji windows xp, kiedy juz mam instalowac wyskakuje mi pytanie, czy mam podlaczne prawidlowo wszystkie urzadzenia do dysku twardego i ze instalator nie moze polaczyc sie z dyskiem twardym…

Z gory dziekuje chlopaki…