Format i instalacja XP

(Poolak2006) #1

Mam problem bo po włożeniu CD z XP nie chce się zacząć formatowanie ... Normalnie włącza się komp do momentu wybory XP prof. lub Instalator systemu (ktoś chcail chyb instalować ale coś mu nie wyszło). Zmieniłem już w biosie First boot na CD-Rom ale nadal nie chce się zacząć formatowanie. Co zrobić ?

(Fojump) #2

do formatowania partycji polecam program GParted, masz większą kontrolę nad tym co robisz a przy okazji jest bardziej przystępny dla mniej doświadczonych użytkowników (graficzny interfejs, itp.)

(Poolak2006) #3

Ale ja juz nie pierwszy raz robie takie cos ... i jakieś dośwaidczenie mam zawsze styknęlo w biosie zmienić a ten jakis uparty...

i3p1270008j

(Ruben86) #4

Zakładam że system oryginał :smiley:

Stary jest czytnik?

W każdym razie proponuje zrobienie kopi płyty instalacyjnej na nowy CD i nie nagrywaj zbyt szybko max 16

Ja osobiście miałem też taki przypadek iż płytka oryginalna nówencja z SP3 i chyba miałem podobne problemy, również formatowałem/dzieliłem HDD przez 2 inne programy i skutek taki sam niemożność instalacji systemu, zrobiłem kopię oryginalnej płytki i poszło jak po maśle.

(Poolak2006) #5

tak XP ori i tez pomyslalem ze coś z plytka więc wziąłem Cd z Vista też ori (wiadomo z lapkiem sie dostawało) i vista tez nie chce ruszyć ... Tak jakby tej plyty nie widzi ...

-- Dodane 27.01.2010 (Śr) 16:19 --

Teraz cos takiego się pokazuje:

Boot from ATAPI CD-ROM: Failure ............

Disk Boot failure, insert system disk and press enter

(jasiekb) #6

Witam

Sprawdź czy w napędzie CD masz zworkę ustawioną na Master.

U mnie tak się działo kiedy przełożyłem napęd z innego komputera gdzie były 2 napędy i zapomniałem przełożyć zworkę, która była na SLAVE a na dysku był trochę zepsuty XP i on się pierwszy uruchamiał pomimo ustawienia bootowania na CD.

Gdy przłożyłem zworkę na Master instalator uruchomił sie z płytki CD bez problemu.

Pozdrawiam,

(Poolak2006) #7

dobra już sobie poradziłem w biosie przestawić jeszcze inne rzeczy trzeba było.

(Teresab2) #8

Czy moze mi ktos powiedziec co sie dzieje, jezeli przy instalacji windows xp, kiedy juz mam instalowac wyskakuje mi pytanie, czy mam podlaczne prawidlowo wszystkie urzadzenia do dysku twardego i ze instalator nie moze polaczyc sie z dyskiem twardym....

Z gory dziekuje chlopaki....