Format jpg

(Sobieslaw Sitek) #1

Od jakiegoś czasu, nie mogę zapisywać zdjęć z Internetu w formacie jpg. Po kliknięciu zapisz obraz wyskakuje mi tylko opcja mapa bitowa. Nikt nie wie, dlaczego tak się stało. Może Wy jesteście w stanie coś wymyślić.

Z góry dzięki

(pysiu) #2

Zauwarzam ze masz kolejny problem moze czas juz na reinstalacje systemu a tak po zatym napisz jaki urzywasz łatwiej coś w pomóc

(Sobieslaw Sitek) #3

No i trafiłeś w sedno, we wtorek reinstalacja :smiley: :smiley: :smiley:

Ale ciekawy jestem co się stało, bo nikt ze znajomych nigdy nie miał takiego problemu.

A mam XP.

(bolo6) #4

Pysiu, z języka polskiego masz bańkę. Ale faktycznie powinien napisać jaki ma system.

Nawiasem mówiąc format jpg TEŻ jest mapą bitową, więc w czym tkwi problem?

(inż. Piniol) #5

Zapewne w tym, ze JPG posiada kompresje, a BMP takowej nie posiada, przez co jej rozmiar jest wiele razy wiekszy :roll:

(Doctordeath) #6

za duzo zainstalowanych programow...powiazania plikow mieszaja sie w rejestrze z roznymi aplikacjami,system jest wtedy zamotanyi heh co moze sie zdarzyc :o filmik odtworzysz notepadem :lol:

(Morgenowsky) #7

nono..... Pysiu... naucz sie polskiego :wink: A tak do tematu to faktycznie, podaj jakiego SO używasz. A próbowałeś może kliknąć prawym przyciskiem myszy na obraz i kopiuj? A następnie otwórz np. PAINTA, wklej to i zapisz jako JPG- nie wiem czy akurat PAINT zapisuje w takim formacie.

(pysiu) #8

bez komentarza :smiley: :smiley: :smiley:

(Model15) #9

nie mozesz napisac po prostu nazwa.jpg i zapisz