Format kompa

(Anonim1518) #1

Ponoć jak chcesz na nowo zainstalowac XP to trzeba utworzyć jakieś dyskietki formatowania, czy to prawda, jeżeli tak to jak je zrobić??

(squeet) #2

Jak instalujesz XP, ustawiasz w BIOS-ie botowanie z CD-ROM-u a dalej już wszystko będzie napisane :))

Tam masz opcję formatowania, tworzenia partycji itp :slight_smile:

(Box90) #3

A potem instalator formatuje wybrana partycje no i nastepny krok to zainstalowanie xp i tyle :wink:

(Anonim1518) #4

Tylko że pytanie było inne, trzeba robić takie dyskietki czy nie?? Raz kolega instalował mi XP i robił jakieś dyskietki, jak i kiedy zrobić takie dyskietki??

(squeet) #5

Nie trzeba, bo opcję formatowania masz na płycie i za jej pomocą wszystko robisz.

(Box90) #6

No może chodziło o dyskietki startowe... Ale xp jest na płycie i tylko musisz ustawic na botowanie płyty stacje cd do której bedziesz wkładał instalator i on zrobi reszte ty tylko musisz poustawiac kilka opcji

(squeet) #7

Zobacz TU, jeśli chodzi o te dyskietki :))

(Anonim1518) #8

No to pytanie brzmi: czemu mój kolega robił taką dyskietkę a jak pytałem się innego kolege też mu kolega robił taką dyskietkę ale nie wie jak, czyli raczej taką dyskietkę trzeba robić, a może to jest jakaś kopia zapasowa tego nowego systemu albo jakaś boot'owalna dyskietka??

(Bartekn77) #9

nie ma potrzeby robienia dyskietki startowej

(JNJN) #10

Jak masz płytę CD z XP niebootowalną,to należy uruchomić kompa z dyskietek startowych do danego XP - Home lub Profesional.

Poczytaj.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... opic=14270

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 694#231694

UPDATE

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... hl=delpart

(squeet) #11

Masz wyżej w linku o dyskietce. Różnie się dzieje, może nie chciał grzebać w BIOS-ie? Po prostu włożył dyskietkę i poleciał jak z Windowsem 98, który de facto też botuje z CD-ka...

Jeśli umiejsz ustawić botowanie z CD-ROM-u, nie baw się w dyskietki tylko poleć z płytki...

Heh... Może Twój kumpel, który robił te dyskietki, miał pirata i po przegraniu płyta mu się nie botowała :x

(Box90) #12

Może odrazu włącZ biosa i ustaw botowanie z napedy jesli masz 2 to wybierz jakis

(Anonim1518) #13

Mam system na dysku C i chcę go od nowa zainstalować na dysku C, to mój kolega robił tak że instalował 98 na powiedzmy D, formatowal C i pozniej na C instalowal XP i usuwal 98. Czy jest jescze jakis inny lepszy sposob, czy mozna zrobic to samo tylko zamiast 98 zainstalowac tez XP???

(boczi) #14

Jak chcesz instalować tylko XP, to nie musisz robić takich kombinacji.

(squeet) #15

Wkładasz płytę, ustawiasz botowanie z CD-ka, z menu tam dostępnego formatujesz ten dysk, na którym chcesz mieć windowsa i wskazujesz (u Ciebie będzie to C, z tego co piszesz) go do instalacji windowsa XP... bo chyba tego chcesz instalować?

To jest najprostsze :))

(Anonim1518) #16

Mam 3 partycje C, D, E system mam na C a reszte partycji nie chce formatowac, ewentualnie E jeszcze, no i chce zainstalowac nowy system tez na C, wie jak to zrobic kolega zawsze to robil wyzej opisanym sposobem. Znacie lepszy??

(squeet) #17

No napisałem Ci wyżej...

Wkładasz płytkę, botuje się z niej instalator XP

Z menu wybierasz formatowanie wybanych partycji...

Tej windowsowej na bank (czyli C u Ciebie) no i E, jeśli chcesz...

Później w tym samym instalatorze wskazujesz C jako partycję do instalacji XP i czekasz sobie, aż się zainstaluje :))

Tam wszystko jest ładnie opisane w tym instalatorze, nie zgubisz się :slight_smile:

(boczi) #18

Rób z płyty, jak Ci wszyscy mówią. Ustawiasz z biosu, wsadzasz płytę, jedziesz z kreatorem i formatujesz tylko C (pełne formatowanie) następnie instalujesz Windows.

Poradzisz sobie!

(Duch) #19

przecież podali ci sposób :?

łatwy szybki i przyjemny :slight_smile:

w czym problem... wszystko robi się samo...

w BIOSie Primary Boot Device na CD ROM - wkładasz płytkę z XP i odpalasz ją... reszta czynności będzie podawana przez Windowsa :roll:

(Box90) #20

Albo włoncz xp i włóż płyte z xp i sama sie odpali i zainstaluje na partycji jakiej chcesz :wink: