Format kompa

Ponoć jak chcesz na nowo zainstalowac XP to trzeba utworzyć jakieś dyskietki formatowania, czy to prawda, jeżeli tak to jak je zrobić??

Jak instalujesz XP, ustawiasz w BIOS-ie botowanie z CD-ROM-u a dalej już wszystko będzie napisane :))

Tam masz opcję formatowania, tworzenia partycji itp :slight_smile:

A potem instalator formatuje wybrana partycje no i nastepny krok to zainstalowanie xp i tyle :wink:

Tylko że pytanie było inne, trzeba robić takie dyskietki czy nie?? Raz kolega instalował mi XP i robił jakieś dyskietki, jak i kiedy zrobić takie dyskietki??

Nie trzeba, bo opcję formatowania masz na płycie i za jej pomocą wszystko robisz.

No może chodziło o dyskietki startowe… Ale xp jest na płycie i tylko musisz ustawic na botowanie płyty stacje cd do której bedziesz wkładał instalator i on zrobi reszte ty tylko musisz poustawiac kilka opcji

Zobacz TU, jeśli chodzi o te dyskietki :))

No to pytanie brzmi: czemu mój kolega robił taką dyskietkę a jak pytałem się innego kolege też mu kolega robił taką dyskietkę ale nie wie jak, czyli raczej taką dyskietkę trzeba robić, a może to jest jakaś kopia zapasowa tego nowego systemu albo jakaś boot’owalna dyskietka??

nie ma potrzeby robienia dyskietki startowej

Jak masz płytę CD z XP niebootowalną,to należy uruchomić kompa z dyskietek startowych do danego XP - Home lub Profesional.

Poczytaj.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 694#231694

UPDATE

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … hl=delpart

Masz wyżej w linku o dyskietce. Różnie się dzieje, może nie chciał grzebać w BIOS-ie? Po prostu włożył dyskietkę i poleciał jak z Windowsem 98, który de facto też botuje z CD-ka…

Jeśli umiejsz ustawić botowanie z CD-ROM-u, nie baw się w dyskietki tylko poleć z płytki…

Heh… Może Twój kumpel, który robił te dyskietki, miał pirata i po przegraniu płyta mu się nie botowała :x

Może odrazu włącZ biosa i ustaw botowanie z napedy jesli masz 2 to wybierz jakis

Mam system na dysku C i chcę go od nowa zainstalować na dysku C, to mój kolega robił tak że instalował 98 na powiedzmy D, formatowal C i pozniej na C instalowal XP i usuwal 98. Czy jest jescze jakis inny lepszy sposob, czy mozna zrobic to samo tylko zamiast 98 zainstalowac tez XP???

Jak chcesz instalować tylko XP, to nie musisz robić takich kombinacji.

Wkładasz płytę, ustawiasz botowanie z CD-ka, z menu tam dostępnego formatujesz ten dysk, na którym chcesz mieć windowsa i wskazujesz (u Ciebie będzie to C, z tego co piszesz) go do instalacji windowsa XP… bo chyba tego chcesz instalować?

To jest najprostsze :))

Mam 3 partycje C, D, E system mam na C a reszte partycji nie chce formatowac, ewentualnie E jeszcze, no i chce zainstalowac nowy system tez na C, wie jak to zrobic kolega zawsze to robil wyzej opisanym sposobem. Znacie lepszy??

No napisałem Ci wyżej…

Wkładasz płytkę, botuje się z niej instalator XP

Z menu wybierasz formatowanie wybanych partycji…

Tej windowsowej na bank (czyli C u Ciebie) no i E, jeśli chcesz…

Później w tym samym instalatorze wskazujesz C jako partycję do instalacji XP i czekasz sobie, aż się zainstaluje :))

Tam wszystko jest ładnie opisane w tym instalatorze, nie zgubisz się :slight_smile:

Rób z płyty, jak Ci wszyscy mówią. Ustawiasz z biosu, wsadzasz płytę, jedziesz z kreatorem i formatujesz tylko C (pełne formatowanie) następnie instalujesz Windows.

Poradzisz sobie!

przecież podali ci sposób :?

łatwy szybki i przyjemny :slight_smile:

w czym problem… wszystko robi się samo…

w BIOSie Primary Boot Device na CD ROM - wkładasz płytkę z XP i odpalasz ją… reszta czynności będzie podawana przez Windowsa :roll:

Albo włoncz xp i włóż płyte z xp i sama sie odpali i zainstaluje na partycji jakiej chcesz :wink: