Format komputera do stanu fabrycznego i przeciążenie procesora

Witam, ostatnio postanowiłem sformatować swój laptop do stanu fabrycznego, po tej operacji zauważyłem wysokie skoki użycia procesora oraz co za tym idzie wysokie temp. i głośne chodzenie wentylatora. Poprzeglądałem procesy i natknąłem się na Windows Modules Installer Worker, wyczytałem że jest to proces który instaluje jakieś aktualizacje i może powodować taką sytuacje, próbowałem go wyłączyć ale i tak podczas ponownego uruchomienia systemu włącza się ponownie. (ustawiłem chyba wszystkie opcje na aktualizacje manualne). Lecz czasem ten proces zanika, a użycie procesora np. 1 karcie na google chrome dochodzi do 40%, a całość procesów nawet do 100% (Czyli praktycznie zerowe użycie a obciążenie do 100% procesora). Zauważyłem że programy sprawdzające temperatury, nie pokazują GPU, z tego co wiem jest to temperatura karty graficznej. Czy to dlatego, że nie mam zainstalowanych sterowników? Karta w moim laptopie to  Radeon HD 7660g + 7670m dual graphics,  spróbowałem zainstalować sterowniki tak jak wcześniej ze strony http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows+8.1±+64, ale instalacja ta przebiega dziwnie szybko, tak jakby nie instalowała sterowników do karty graficznej (ekran nie flashuje podczas instalacji sterowników). I tak samo po próbie instalacji i po ponownym uruchomieniu komputera nie pokazuje temperatury GPU, a słyszałem że bez użycia karty procesor przenosi na siebie całe obciążenie, stąd tez moje domniemania wysokiego użycia procesora i jego wysokiej temperatury.

 

Wiem, że temat jest napisany dość chaotycznie, chciałbym po prostu żeby mój laptop chodził normalnie, miał zwykłe temperatury i chodził cicho jak wcześniej. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, bo męczę się z tym już od dłuższego czasu.

 

Mój windows to orginalna 8 (pobrałem aktualizacje ale nie zdążyłem zupdateować do 8.1)

Co do oddania do serwisu, jedynie co mi zrobili to przeczyszczenie laptopa, a problem leży moim zdaniem w systemie.

 

Jeżeli potrzebujecie informacji co do mojego laptopa to piszcie, jak pisałem bardzo mi zależy żeby mój laptop chodził normalnie jak przed formatem.

 

Szczerze powiedziawszy to nie wiadomo co kombinujesz.

Z jednej strony piszesz, że system świeżo po przywracaniu do stanu stanu fabrycznego a nie pozwalasz dokonać jego aktualizacji nie wiedzieć czemu.

Masz aktualizacje do 8.1 której też nie dokonałeś.

Nie zainstalowałeś również sterowników a to podstawa (rekomendowane ze strony producenta laptopa a nie bezpośrednio od AMD)

Nie jest więc dziwne, że sprzęt działa nieoptymalnie.

Niestety czasem trzeba chwili cierpliwości i wykonania kilku podstawowych czynności.

Rada: zacznij od sterowników  :slight_smile:

Mój laptop to Samsung 355v5c-s04, znalazłem jedynie sterowniki dla Win xp i Win 7 także chyba odpadają. :stuck_out_tongue:

 

http://www.samsung.com/pl/support/model/NP355V5C-S04PL

 

Tak więc są jakieś bardziej kompatybilne sterowniki od tych które podałem w temacie?

 

p.s instaluje w tej chwili wszystkie zalecane i ważne aktualizacje z Windows Update, również Windows 8.1 jest już zainstalowany. 

 

 

Zainstalowałem wszystkie zalecane i ważne aktualizacje, poza tym sterowniki które podałem w temacie i to one moim zdaniem poprawiły sytuacje. Po zainstalowaniu sterowników pojawiły się temperatury GPU a temperatura procka spadła, w raz z wyciszeniem lapka. :slight_smile: